şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • bir ideoloji.

  big boss**tarafından, the boss'un* arzusunun farklı konseptlerde hayata geçirilmesi gayesine dayanır. temelinde dünya hükümetlerinin, askerlerini kendi çıkarları doğrultusunda sömürmelerine ve kötüye kullanmalarına bir son verme amacı yatmaktadır.

  1980'lerde big boss, güney afrika'da bağımsız bir ulus ve kale olarak outer heaven'ı inşa etti.

  outer heaven, gerçeğin farkına varmış askerler için, hükümetlerinin piyonları olarak kullanılmayacakları, ister savaş alanı ister toplum olsun, kendilerini ait hissedebilecekleri bir sığınak haline geldi.

  big boss, yeni doğan bu ulusun askeri gücünü gezegenin herhangi bir yerinden nükleer saldırı başlatabilen iki ayaklı tank tx-55 metal gear ile güçlendirdi. sonrasında venom snakeouter heaven'da onun yerini alırken, big boss fox hound'a komuta etmek için abd ordusuna geri döndü.

  1995'te batılı güçler, outer heaven'ın derinliklerinde inşa edildiği varsayılan bir kitle imha silahı konusunda istihbarat aldı. abd hükümeti, big boss'un komutasındaki fox hound'u oraya sızmaya, durumu değerlendirmeye ve batı'ya yönelik bu silah her ne olursa olsun etkisiz hale getirmekle görevlendirdi. (bkz: operation intrude n312)
  big boss bu göreve foxhound'un en iyi ajanlarından biri olan gray fox'u* gönderdi. ancak gray fox keşiflerinin ayrıntılarını foxhound'a iletemeden önce yakalandı. lâkin iletişimi kesilmeden önce sarf ettiği iki sözcük net bir şekilde duyuldu: "metal gear ..."

  birkaç gün sonra big boss, görevinde başarısız olacağına inandığı çaylak ajan solid snake'i, gray fox'u kurtarması ve metal gear'ın arkasındaki gerçekleri ortaya çıkarması amacıyla fox hound'daki ilk görevine yolladı.(bkz: operation intrude n313) ancak snake şaşırtıcı bir şekilde başarılı oldu ve gray fox'la görüşerek metal gear'ın ardındaki gerçeği öğrendi: her türlü araziden nükleer füze fırlatabilen yürüyen bir muharebe tankı. şans eseri, hâlen yeraltı üssündeki bir hangarda ve henüz aktive edilmemiş halde.

  solid snake yeraltı üssüne yaklaştıkça, big boss garip davranmaya başladı, snake'in ilerlemesini geciktirecek hatalı bilgiler verdi ve sonunda ona görevi iptal etmesini emretti. ancak snake, big boss'a meydan okuyarak metal gear'ı yok etti.

  sonrasında snake, outer heaven'dan kaçarken kendini "big boss" olarak adlandıran outer heaven'ın lideri ile yüz yüze geldi ve ondan buraya yalnızca yanlış bilgi toplamak için gönderilmiş olduğu bilgisini aldı. ancak snake, big boss'un bütün planlarını yerle bir ettiği için outer heaven'ın lideri tek başına ölmeyeceğine yemin etti. acımasız bir savaşın ardından snake, big boss'u öldürdü.

  daha sonra, outer heaven'da öldürülen liderin big boss değil; (bkz: metal gear solid v ground zeroes) kazası sonrası yaralanan ve uyarılmış hipnagoji ve plastik cerrahi ile fiziksel ve zihinsel olarak big boss'un ayna görüntüsüne ve bilincine dönüştürülmüş olan big boss'a ölümüne sadık, saha doktoru*olduğu ortaya çıktı.

  kısa bir süre sonra nato, kalan tüm outer heaven tesislerini ortadan kaldırmak için bir hava saldırısı başlattı ve bölgedeki kişilerin ölümlerine kayıtsız kaldı. (çünkü savaş yetimleri ve mültecileri bir sorumluluk olarak görülüyordu). (her şeye rağmen big bosshayatta kalan kale personeli de dahil olmak üzere birçoğunu kurtarmayı başardı.)

hesabın var mı? giriş yap