şükela:  tümü | bugün
 • on ay önce bbc' de yayınlanmış haber videosu. sadece 88 bin kişi izlemiş bu haberi. içler acısı bir durum.
  türkçe alt yazili

  ilgili haber

  gazete duvar' in haberi
  ( gazete duvar da haber yapmış konuyu geçtiğimiz temmuz ayında ama gündeme gelmemiş. muhalefet yine sessiz kalmış )
  alman kanalı haberi türkçe altyazili

  ingiltere; hindistan, malezya, bangladeş gibi ülkelere "geri dönüşüm" yapılması için plastik çöplerini yıllardır yollamakta. türkiye bu listede birinci sırada. haberde türkiye'nin kendi çöplerini bile dönüştürmedigini ve çevrecilerin türkiye'ye daha fazla çöp yollanmamasını istedikleri anlatılıyor. gösterdikleri plastik çöp dağları ise adana' da.
  bu konunun gündeme gelmemesi ve türkiye'de yaşayan çoğu insan tarafından bilinmemesi çok üzücü.
  ingiltere'nin çöpünü para karşılığı alıyor olmak, bangladeş ile aynı kefeye konulmak yükselen çöp dağları, geri dönüşüm adına birşey yapılmaması gündemde tutulması gereken konular. hiçbir gazetede ya da ana akım medyada göremediğimiz şeyler yine tek umudumuz sosyal medya. umarım sözlükte yeterince dikkat çeker
  özet ekşi şeyler

  #122603626 @igokoz adlı yazar da konuya dikkat çekmiş.

  #122596847 @a book on c adlı yazar da işin teknik tarafını açıklamış

  #122672409 bir teknik açıklama daha.

  (bkz: avrupa çöplerinin adana'da doğaya saçılması) @igokoz ile bu konuyla ilgili olan olan baskıların yukardaki başlık altında toplamasına karar verdik . @başlık taşıyan 'ı göreve davet ediyoruz.

  edit: ümraniye çöp dağlarıni unuttunuz mu ya da dünyanın çöpünü öğütüyoruz diyen arkadaşlar, ümraniye çöp dağlarını zamanın hükümeti çözmüştür. dünyanın çöpünü de ögüttügümüz yok üç kuruş döviz girdisi sağlamak için bangladeş, hindistan gibi çöpleri alıp yığıyoruz. haber de tam bu konuyla ilgili zaten. kendi çöpünü dönüştüremeyen türkiye neden en çok çöpü alıp çevreye saçıyor diye ingilizler bunu dert edinmiş ve yolladıklari çöplerin akıbetini araştırıp haber yapmışlar .
  edit : yeni bir haber linki eklendi.
  edit 2 : yeni haber linki ve entry numarası eklendi.
110 entry daha