şükela:  tümü | bugün
167 entry daha
  • bunu ortalıkta söyleyen, diğer insanlara empoze etmek isteyen ve sözde yaşam koçu nidalarıyla, kendi ezik düşüncesi karşısında beğeni toplama ve saygı görme acizliğinde bulunan insanlara söylemek istediğim iki çift lafım var :

    sizin negatif diye nitelediğiniz insanların çoğu, çocukluğunda ya da hayatlarının herhangi bir evresinde, birçok acıyla yüz yüze bırakılmış, yaşadıkları göz ardı edilmiş, uzunca bir süre bu psikolojik baskıya maruz bırakılmış ve topluma zarar vermeksizin, yalnızca olumsuz düşüncelere kendini kaptırmış, günahsız bireyler olabilir; belki de birçoğunuzun arasında bulunan o aşağılık insanlar tarafından. hatta bir çoğu maddi imkansızlıklar nedeniyle kendisini iyileştirecek imkanı da bulamamış olabilir.

    yani bir insanın, sırf imkansızlıklardan ya da elinde olmayan sebeplerden dolayı gördüğü zararlar ya da karşılaştığı travmalardan dolayı negatif ve olumsuz bir kişiliğe bürünmesi, size o insanı dışlama hakkı vermez ya da burada o insanları ötekileştirip daha da yalnızlaştırma, en önemlisi de onları toplum önünde gömme hakkı vermez.

    bir çok patavatsız aciz tip, bu başlık altında, çevresine sevgi kelebeği gibi görünmeye çalışıp, "yeaa olumsuz insanlar toplumdan dışlanmalıdır" diyerek ilgi budalalığı içerisinde gördüğüm kadarıyla. bu kadar iğrençleşmenin ve bu mikrobu da topluma aşılamaya çalışmanın, en büyük insanlık ayıplarından birisi olduğunu düşünüyorum.
250 entry daha