şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
396 entry daha
 • sürekli olmasa da küçükken yaşadığımdır. gerginlikler olurdu.. hayal meyal 2-3 kavgayı hatırlıyorum. babam anneme hiç vurmadı ama. bunu da es geçmemek lazım. çoğu zamanda hep eski mevzular açılırdı durduk yere. babam hep susardı bir cümle dedikten sonra annemin dellenmesi için yeterdi. ikisinin de yaşları ilerleyince ve babam emekli olunca durulmuşlardı neyseki. zaten babam vefat etti.

  sonra kişiliğim ne mi oldu? sevgiden mahrum kalmadım ama yüksek sese, tartışma polemiklerine tahammül edemiyorum. tartışmalardan kaçıyorum. haklı olsam bile bir olayda özür dileyip sen haklısın diyorum. sessiz, sakin çözüm odaklı insan oldum hep. küçük şeylerle mutlu olabiliyorum. karşımdaki insanı mutlu etmeye çalışıyorum her zaman... fazlasıyla da anlayışlıyım. sevdiğimin kalbi hemen kırılacak diye hep alttan almaya çalışıp bazı olayları görmemezlikten geliyorum, sevdiklerimi el üstünde tutmaya çalışıyorum. ve hep sevdiğim insanların arkasında durmaya çalışıyorum. ben sadece huzur istiyorum.

  edit: girilere baktım. özgüven eksikliğinin başlangıcı yazılmış genelde. benim özgüvenimi etkilememiş. özgüvenli bir kadınım şükür. hatta en son birisinden “fazla özgüven sana zarar verir.” cümlesini duymuştum...

  edit2: ekleme. yazımda sanki her gün kavga gibi anlaşılmış. ama kırk yılda bir olurdu. yani sürekli değil. mutlu olarak geçirdiğimiz günlerde vardı tabii ki...

  debe editi: bu yazımla sizin tercümeniz olduğum için çok sevindiğimi belirtmek isterim. ne kadar karakteriniz öyle şekillenmiş olsa da ileride yaşayacağınız veyahut yaşadığınız ilişkiler daha sağlıklı oluyor. ben kendimde bunu gördüm. hiç tartışma yaşamayan ailede büyükmek de dezavantaj. genelde el bebek, gül bebek büyüyüp, hiç üzülmemiş çocuk hayata atıldığında okul, iş fark etmez hep yanında ebeveynini ister. küçük şeylere üzülür, ayakta kalması zor olur. bu dediklerim demek değildir ki çoçuğunuz olunca tartışma yaşayın. çocuğunuza bir ebeveyn olarak çocuğun 5 yaşından sonra hayatta her istediğinin olmayacağını belli edin yeter.

  hepinizden çok güzel anne ve baba olacak, olanlar da vardır eminim. sevgiler.

  debe editi2:entryi çok haklı bulan kişi sayısı çok fazla. bunu okuyanlar emin olun hiçbiriniz yalnız değilsiniz. demem o ki bunları yaşayan tek siz değilsiniz. sadece hayatın ne kadar güzel olduğunu, doya doya yaşanması gereken yılların olduğunu, mücadele edilecek günlerin de olduğunu, kısa yollardan mutlu olmaya bakın. hayata kim olarak geleceğimizi ve yaşananları seçemeyiz ama kim olarak, nasıl öleceğimizi seçebiliriz. hayatın konsolu sizin elinizde, istediğiniz falsoyu verin:)
282 entry daha