şükela:  tümü | bugün
 • iddialar paramount otel'in ilk sahibi atilla uras'ın kızı yasemin victoria uras tarafından canlı yayında dile getiriliyor.

  sona ermiş yayın

  -yasemin uras amerika'da, kardeşi çiğdem aras onu arıyor turan avcı oteli alacak ama bunlar dolandırıcı çıktı, çık gel abla diyor. yasemin uras geliyor. kardeşi ile otele tedbir koyuyor. sonrasında birçok yayın kuruluşunda ve gazetede haklarında iftira haberleri çıkıyor. atilla uras'ın kızları değiller, atilla uras kızına dava açtı vs.

  -fbi ve ispanya tarafından kırmızı bültenle aranan botir rahimov -türk vatandaşlık ismi bahtiyar ikramoğlu- isimli özbek bir şahsa türkiye gizli bir isim aracılığı ile vatandaşlık veriyor. ayrıca bu şahıs bir rus mafyasını da aklamış. neyse bu adam otelin yönetimini sanırım birkaç yıl evvel devralıyor. son dönemlerde ise 81 yaşındaki atilla uras'a sürekli zorluk çıkarmaya başlıyor. otelin üstüne çökmeye çalışıyor. oteli bu şahıs işletirken yasemin uras'ı ve kardeşini içeri almıyorlar, kendi otellerine polisle girmek zorunda kalıyorlar.

  -atilla uras oteli satmaya karar veriyor. turan avcı alacağını söylüyor. cnn türk'e çıkıp ben bu oteli aldım diyor. o dönemde haberlerde turan avcı'nın otel için 80 milyon ödediği yazıyor. zamanında atilla uras hoteli 100 milyon dolara satacağını söylediği halde bu değer zamanla azalıp otel karşılıksız olacak şekilde kontrat imzalanıp çek yazılıyor. kontrat ise turan avcı'nın şöförünün -andrey radyovich(?)- adına yazılmış. daha sonrasında şöför çeki botir'a hediye ediyor. botir da bu çeki cihan ekşioğlu ile pazarlıyor(?) cihan ekşioğlu'nun bu olayda bir resmiyeti yokken muhatap olarak sürekli cihan ekşioğlu'nun çıktığını söylüyor.

  -otel hisseleri satıştan 1 ay önce atilla uras'ın otel arazisi içindeki villasından, yatak odasından çalınıp çekoslavakya'ya götürülüyor ve 2500 tl'ye kurulmuş filsovien(?) adlı bir şirkete geçiriliyor. daha sonra otel 250 milyon dolara pazarlanmaya başlıyor. daha sonrasında sezgin baran korkmaz yasemin uras'ı arayıp oteli kazaklardan 42 milyon euro'ya aldığını söylüyor. otelin adını royal palace koyuyor.

  -atilla uras vefat ediyor. yasemin uras babasının ölümünün şüpheli olduğunu söylüyor. doktor arkadaşının dediğine göre boğazına bağlanan aparat kendiliğinden çıkabilecek bir aparat değilken ölüm sebebinin aparatın çıkmış olmasıymış. ayrıca vefat etmeden önce babasının birçok kez gizlice uyuşturulmuş gördüğünü dile getiriyor.

  -pek anlamadım burayı. kazak ve azerbeycanlı kişiler tarafından şöförün hesabına depozito olarak sanırım belli bir miktar para aktarılıyor.

  -otelin arazisi en başında devletten kiralık olduğu için kiralama ufuk turizm aracılığı ile yapılıyor. otel en son sezgin baran korkmaz'a satılıyor ama pay defterinde otel botir rahimov adına gözüküyor. botir rahimov ise normalde otel'de saray dedikleri villada yaşıyor. şu an özbekistan'da.

  -otelin botir rahimov'un sezgin baran korkmaz'dan aldığı 30 milyon dolar borcu ödeyemediği için sezgin baran korkmaz'a devrettiği iddiası var.

  -atilla uras satış gününden 2 hafta önce vefat ettiği için kızları mirasçı oluyor. kızları ise hisseler kaçırılmış olduğundan satışı iptal edemiyor.

  -atilla uras'ın satış için imzaladığı birçok sözleşme söz konusu ama atilla uras'ın sağlık durumu o dönemde yeterli değil. ki otel başta 100 milyon dolar iken son sözleşmede karşılıksız oluyor. yani atilla uras adına sahte imzalar atılıyor iddiası var.

  -babasının vefat ettiği gün, o dönemde bodrum'daki kışlaların tadilatının devletten almış olduğu ihalesine sahip olan cihan ekşioğlu otele devletin tankı ile giriyor.

  -sezgin baran korkmaz'ın bazı ortakları amerika'da hapishanede. kendisi de hazineyi 450 milyon dolar dolandırma suçundan amerika tarafından aranıyor.

  -sezgin baran korkmaz oteli aldıktan sonra cihan ekşioğlu otele gelmeyi bırakıyor. öncesinde her gün otele gelip giden biriymiş.

  -sedat peker'in videosunda ve tweet'lerinde devlet görevlileri dahil otelde konakladığı iddia edilen kişileri kendisinin de duymuş olduğunu söyledi.

  -sedat peker'in genel olarak iddialarının doğru olduğunu düşündüğünü belirtti. sorulduğunda birçok şeyi konuşabileceğini ama şu anki davalarından dolayı konuşmasının doğru olmayacağını dile getirdi. davalarım bitince yine çağırın konuşurum dedi.

  -bir başka otel rixos'un(hangisi bilmiyorum) yöneticiliği yine botir rahimov'a geçiyor ve orda da işler karışıyor.

  -ayrıca videoda iddia olarak söylenmedi ama şöyle bir iddia da var. (bkz: #124319185) oligark diye bahsedilen kişinin ismi alişer usmanov.
  videoda adam bu şahıs için botir'in ortağı derken, yasemin uras "botir parası olan biri değil, ortağı mı yoksa patronu mu bilemem, botir paraya nasıl sıkıştı o zaman?" diyor.

  otel kimden kime nasıl geçmiş neyi geçmiş pek anlamadım. anladığımı yazmaya çalıştım. pek yazamadım ve derleyemedim üzgünüm. bunların hepsi yasemin uras'ın iddiaları. kişisel yorum veya ifade eklemedim.

  düzenleme: hotel değil otel, uyaranlara teşekkür ederim.
263 entry daha