şükela:  tümü | bugün
373 entry daha
 • 1-ekmek: kesinlikle kalın dilimli, içi alınmış, somun ekmeği kullanmayın. yerken kıtırlığını hissetmek için, tavsiyem tost ekmeği.

  2-sucuk: baharatlı, fermente, lezzetli bir sucuk kullanın ve tabandaki ekmeği kaplayacak kadar dilim olsun. tostta sucuk kalitesi önemli.sucukları tavada alt üst hafif kızartın ve yağıyla birlikte tabandaki ekmeğe dökün.

  3-peynir: bir tostun olmazsa olmazıdır. eriyiklik, görsellik açısından önemli, aynı zamanda yeme keyfini de arttırıyor. tavsiyem tost peyniri. peynir dilimleriniz, sıcaklığı görünce eriyebilmesi açısından ince olmalı. ha, peynirde lütfen cimri olmayın, bol olsun.

  4-domates: özellikle ince kesilmiş, ekmeğin büyüklüğüne göre domates dilimleri mutlaka kullanın. lezzet arttırıcı unsur.

  5-yağ: ekmeğin içinde tereyağ, margarin kullanmayın. evet lezzet verebilir, ama tostu yumuşatır. kıtır bir hissiyat alamazsınız. pişerken sürebiliyorsanız ekmeğin üstüne sürün.

  6- pişirme şekli: tost makinesini en yüksek ayara getirin plakalar ısınsın. tostu içine koyun ve hemen maksimum kuvvetinizle bastırın. eğer makine homojen preslemiyorsa, 20 sn kadar bastırdıktan sonra tostun az preslenmiş tarafını çevirin bir daha presleyin. ardından makinenin seviyesini bir kademe düşürün. presleyebiliyorsanız presleyin, olmuyorsa bir seviye düşükte bir 30 sn beklesin. kademeyi tekrar arttırın ve tostu alt üst yapıp, presleyin. ekmeğin kıtırlığı ve peynirin akışkanlığına göre tostu çıkarın.

  yanına da güzel, demli bir büyük bardak çay.
  yarasın*
  görsel
234 entry daha

hesabın var mı? giriş yap