şükela:  tümü | bugün
 • son dönemlerde yaşanan stok yok muhabbeti ve döviz sonrası ekran kartı fiyatlarındaki artış sonrası yaşanan hizmetler hakkında bir arkadaşımın yaşadığı durum. arkadaşımın sözlükte üyeliği olmadığı destek vermek adına açmış bulunuyorum.
  konu linki
  https://forum.donanimhaber.com/…ezilligi--149420571

  merhaba arkadaşlar,

  öncelikle konuyu biraz geç açtım fakat başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşıp firmaların bizleri nasıl istismar ettiğini göstermek istiyorum.

  inventus bilgisayardan evga marka rtx 3080 ekran kartını 19.800 tlye aldım.

  kart teslim olduktan sonra, kartın rgbsi ve 3 fanından en alttakinde problem olduğunu farkettim.kart aslında çalışıyordu.bende servise gönderdim hemen sonuçta 20 bin lira para vermişiz.servis süreci çıkan doa raporu ve verilen sonuç vs beklerken aradan bi 20 gün geçti. @vektronelektronik bana ellerinde ürün olmadığını ürünün para iadesi olacağını söyledi fakat inventus ile görüşüp değişim isteyebileceğimi onların elinde varsa değişim yapabileceklerini söyledi.bende kendilerine kesinlikle para iadesi istemiyorum çünkü ekran kartı 29 bin lira oldu dedim.(tam 20 günde 9 bin lira fiyatı artmış.)

  bir ümit inventusa doa raporuyla beraber mail attım.beni yaklaşık 1 hafta kadar beklettiler.en sonunda inventus'tan yetkili bir arkadaş, ürünün stoklarında olmadığını ve tedarikçi firmanın da stoklarında olmadığını dolayısıyla para iadesi yapacaklarını ve iban numarası göndermemi talep ettiler.(nasıl ya siteye girip bakınca 29 bine yarın kargo yazıyor???)

  bende kendilerine hemen ekran görüntüsü gönderdim.ürünün stoklarında olduğunu ve fiyatını içeren ekran görüntüsünü gören yetkili benden iban numarası istemeye devam etti bende göndermeyeceğimi söyledim.para iadesi kesinlikle istemiyorum dedim.ürünü kız arkadaşımın xx banka hesabı olduğundan dolayı xx banka üzerinden havale ile almıştık.ben iban vermeyince para iadesini kız arkadaşımın hesabına yaptılar.

  özetle arkadaşlar, sırf bu tavır yüzünden bu olayın peşini bırakmayacağım.thhk başvurdum, thhk olmazsa dava acıcam.gözümün içine baka baka olan ürünün stoklarında olmadığını söylediler.

  bu ürünlerin değeri hazır sistemde 12 13 bilemediniz 15 bin lira, siz zaten 29 bine satıyorsunuz.bu tarz şeylere ihtiyacınız mı var ? 20 günde 1 ürüne 3x asgari ücret zammı yapılır.

  hakkımı helal etmiyorum.

  1-)rgb ışığı sabit yanan ve 3 fanından 1 tanesi çalışmayan kartlar normal zaman da direk iade alınıyor mu ?

  2-)ürün tedarikçi firma da yok ise siz bu ürünü nereden tedarik ediyorsunuz ?

  3-)ısrarla değişim isteyen bir müşteriye seçenek dahi sunmadan nasıl para iadesi yapıyorsunuz ?

  4-)bu ürünün ben 2.sahibi olsaydım, iadeyi yaptığınız hesaba giden para ne olacaktı ?

  5-)şirket yetkilisi, tüm süreç apaçık ortadayken beni yalan beyandan mahkemeye vermekle tehdit etmekte ki amacı yerse mi ?

  https://store.donanimhaber.com/…68fbb658b43401.jpeg
  https://store.donanimhaber.com/…fe105769c75e7a.jpeg
  https://store.donanimhaber.com/…58f424adeb6ad2.jpeg
  https://store.donanimhaber.com/…6bcb32dbe25ed6.jpeg
  https://store.donanimhaber.com/…d0073aedc79117.jpeg
  https://store.donanimhaber.com/…b8e6de8a94ce79.jpeg
  https://store.donanimhaber.com/…48920aa42cb9ec.jpeg
  https://store.donanimhaber.com/…2ed9210f59e68e.jpeg
3 entry daha