şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
 • insanı kahrından öldürebilecek şeyler yaşamış bir aile.

  bu olay yaşandığında ben gerçekten kahrolmuştum. sonra bu hayırsız ülkenin, uyumlanma hızımıza evrim geçirten gündem değişim hızından kaynaklı unuttum gitti.

  davada karar çıkmış. şimdi tesadüfen halk tv’de denk geldim. başka kanal da bahsini etmez zaten. haber bültenleri birini kızdırmadan hızlıca geçiştirilmek istenen formaliteler bu ülkede çünkü. ülke dram kaynarken yurtdışından absürt haberlerle bülteni doldurmaya çalışır yüzüne tükürülesi kanal sahipleri.

  tiksiniyorum, bu insanlara bunu reva gören bu ülkeden gerçekten tiksiniyorum. bu ülkede o kadar anne acısıyla, kahrıyla baş başa bırakılıyor ki. kimse düşünmüyor sonra nasıl yaşayacaklarını.

  şehit annelerinden bahsetmiyorum. devlet onları en azından lafta yüceltiyor. ama doğuda onca anne, devletin-hükümetin şiddetiyle çocuklarını kaybedip devletin-hükümetin oyuncağı olmuş adalet sisteminden de haklarını teslim alamıyorlar. üstelik çoğunun çocuklarına zaten teröristti, yoksa niye devlet vursun deniliyor, bu annelerin evlatlarının ölümleri bile değersizleştiriliyor. kahırla ölmeyi ve evlatlarına kavuşmayı bekliyorlardır tahminimce.

  eğer varsa allah sana yardım etsin emine annecim. senin ailen bu ülkede sunni-türk olmayıp muktedir olanlardan farklı şeyler düşünmeye cüret ettiği için bitirildi... bu ülke senin değil senin evladını, eşini öldürenlerin, sağ kalan tek evladına ise şule çet’in katiline bile reva görmedikleri cezayı reva görenlerin ülkesi. keşke geri getirebilsek de sana sarılabilsen onlara bir kez daha. keşke sağ kalan oğlunu kurtarabilsek haksızca kapatıldığı o yerden.

  senin kalbin soğusun diye cehennemin olmasını çok isterdim. gözünün yaşına kurban olsun o alçaklar.
2 entry daha