şükela:  tümü | bugün
42 entry daha
  • ne kadar bomboş bir yer oldu bu aq sözlüğü ya, adam bir sorunsala değinmiş, şakalar, espriler, aq köylüleri bir de mizah anlayışını siktiklerim komik olsalar gam yemeyeceğim okuyup güleceğim ama harbiden insanın canını sıkıyorlar ya, çabuk çıkmış dikkat edersen'miş, bak hele gül gül öldüm ya, nereden geldi aklına böyle bir şey?

    ben insan gibi cevap vereyim soruya, toplamda 6 grup var, bu 6 grubun 4 tanesinin üçüncüsü üst tura çıkıyor, bir başka deyişle en kötü iki üçüncü eleniyor sadece. bu yüzden önce isviçre'nin italya'yı yenmemesi, senin de isviçre'yi yenip üçüncü olman gerekiyor, sonrasında ise senden daha kötü durumda iki üçüncü bulman lazım ki üst tura çıkasın.

    averajın -5, grubu tamamlayabileceğin maksimum puan 3, belki şansın yaver gitse de bir tane üçüncü 2 puanla bitirse turnuvayı ve onu elemiş olsan geri kalan beş üçüncüden 1 tanesini averajda alta alman gerekiyor. bunun da iki yolu var, ya son iki maçta bu üç puanlı üçüncülerden birini hacamat edip -4 averajın altına yollayacaklar, ya da sen son maçta isviçre'yi en az 2-3 farkla yenip averajı düzelteceksin.

    yani adam olsan hala çıkarsın aslında bu gruptan da bırak farkla yenmeyi son maçta ikincilik için mücadele edecek isviçre'ye yenilmeyeceğinin bile garantisi yok.
257 entry daha

hesabın var mı? giriş yap