şükela:  tümü | bugün
 • cinsel yönelimim.

  özet olarak, g.o.r.a.'da arif'in "çoğu erkek için cinsellik birinci plandadır lakin; benim için ikinci, hatta üçüncü plandadır." sözünü kullanabiliriz.*

  sadece güçlü bir duygusal bağ kurduğum ve iyi tanıdığım kişileri cinsel anlamda arzularım.

  arkadaşlarımı cinsel anlamda arzular mıyım? hayır, arzulamam. kan bağım olan kişileri de arzulamam. ama bu şekilde arzuları olan demiseksüeller var.

  gri aseksüellik çatısı altındadır. cinsellik dürtüsü neredeyse zayıftır bu kişilerde.

  edit: ekleme

  edit no. 2: yalnız "bugün, gün boyunca bunu düşündüm." desem yalan olmaz.

  hayatım boyunca aslında bir yanılgı içinde olduğumu anladım. şöyle ki seks yapmak, sevişmek benim çokça arzuladığım şeyler değildi aslında. toplumun "sikişmeyen erkek mi olur?" bakış açısından dolayı, kendi "erkekliğimi" kanıtlama çabası içindeydim.

  hayatım boyunca sadece iki kez seviştim ama hiç zevk almadığımı fark ettim. derken bir uzak mesafe ilişkisi içinde buldum kendimi ve bir süre sonra sexting yapmaya başladık. amanın... ben hayatımda bu kadar zevk almamıştım. çünkü seviyordum, aşıktım, delicesine. "sexting bile bu kadar zevk verdiyse, gerçeğini hayal edemiyorum." gibi şeyler düşündüm. neyse...

  çocukluğumdan beri cinsellikle ilgili çok fazla mide bulandırıcı muhabbete dahil oldum. ama bir kişi de durup demedi "avoiding, böyle bir isteğin var mı?" diye.

  alay edildim, küçük görüldüm "daha önce bir kızla öpüşmedim." dediğimde. sorduklarında, "hiç cinsel ilişkiye girmedim." cevabını verdiğimde "hasta olursun, manyak olursun, acilen seviş, sevişemeyeceksen benim arkadaş var, bir şeyler ayarlayayım." şeklinde karşılık verdiler.

  istemiyordum. hiçbir zaman istemedim sevmediğim, ilgilenmediğim, hoşlanmadığım biriyle seks yapmayı. ama ergenliğe girdiğim günden beri, bunu bir zorunlulukmuş gibi bana dayattılar.

  üniversitede hocalarım konuşuyordu "cinselliğini yaşayamamış insanlar tehlikelidir." diye, kendime bakıp "bende bir sorun mu var?" diye düşünüyordum. allah kahretsin! ancak şimdi gözlerim açılıyor. ancak 25 yaşımda görebiliyorum gerçekleri.

  herkes sanıyor ki "bütün insanlar düz seksten zevk alır. bütün insanlar daha fazlasını ister, bütün insanlar sikişerek kalp krizi geçirmeli ve ölmeliler. daha çok kadın... daha çok erkek... pipi... kuku... sikin ulan beni, sikin!" gibi şeyler bütün insanlara uygulanabilir.

  yanılıyorsunuz, çok pis bir yanlış içindesiniz ve bu şekilde düşünenlerden iğreniyorum.,

  edit no. 3: içimde kaldı, söylemeden edemeyeceğim.

  buradan bir yazar ile şeyi konuşmuştuk, açık ilişkiyi. ben böyle bir ilişkiyi hoş karşılamayacağımı söylediğimde "dostum, dindar mısın, bilmiyorum da ben ve çevremdeki hiçbir erkek böyle bir şeyi geri çevirmezdi." demişti.

  dindar değilim, demiseksüelim.
1 entry daha