şükela:  tümü | bugün
24 entry daha
 • kimseye aşı olun diyemem. ama başıma gelen “görünürdeki” birkaç şeyi paylaşayım. (yaklaşık 1 yıl oldu geçireli.)

  ben de eskisi gibi koku/tat alamayanlardanım. herkese farklı farklı şeylerin kokusu kötü geliyor. çoğunlukla yumurta ve tavuk eti kokusu böyle sanırım. bunları ben de uzun süre yiyemedim. dahasını da yiyemedim de şimdi aklıma gelmiyor. bazı bakliyatlar falan da uzun süre kötü koktu. yalnız yemek mi? hayır. sabun, özellikle de deodorant ve şampuan. artık deodorant kullanamıyorum, acı acı bir gaz kokusu geliyor. roll on aldım arada hafifçe onu sürüyorum. şampuan da kullanamıyorum, çoğu yine acı bir gaz gibi kokuyor. dalin dalin diye dalga geçmeyin en iyisi o yine.

  + bunlara ek astımım nüksetti. çocukken sürekli yaşadığım nefes darlıkları vardı ve bunlar zamanla bitmişti. covid sonrası neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen nefes darlığı çekiyorum. hastaneye kontrole gidiyorum. ilaç kullanmaya da devam ediyorum…

  + bağırsak rahatsızlıklarım var. ayrıntısına girmeyeyim. basit şeyler değil, hele benim gibi stresli bir insansanız hiç değil. (virüsün bağırsaklarda yaşamaya devam etmesi gibi bir durum vardı yabancı kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre. doktorum da bundan şüphelenmişti. net bir sonuç alamadık tetkiklerde.)

  + mide rahatsızlıkları…

  daha ne var bilmiyorum. aklıma gelenler bunlar… bir de yıl içinde düzelenler var.
106 entry daha

hesabın var mı? giriş yap