şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1157 entry daha
  • olimpiyatlarda sporcularımızın 27 temmuz programı:

    sporcularımız adına sakin geçen günün ardından ilaç gibi gelecek yoğun bir gün bizi bekliyor. günün madalya beklenen sporcuları judoda 81 kg'da mücadele eden 2018 dünya 3.sü, son avrupa şampiyonu ve dünya sıralamasında 4. sırada olan gürcü asıllı , daha önce yunanistan adına yarışmış devşirme sporcumuzvedat albayrakve tekvando +67 kg'da mücadele eden dünya 3.sü ve dünya sıralamasında 4. olan nafia kuş.

    okçuluk

    - yasemin anagöz: artık hepimizin yakinen tanıdığı okçumuzun bugün iki maçı olacak. madalya yolculuğu zorlu olsa da bugünkü iki maçında zorlanacağını düşünmüyorum. moralini düzeltmiş ve mental açıdan kendini iyi hazırlamış ise bugün yolu açık. 3. tura kalmaması için bir neden yok. yasemin sıralama turunda 652 puanla 19. olmuştu.

    1. turdaki rakip kanadalı stephanie barret. sıralamada 630 puanla 49. olan barret'in kayda değer bir başarısı yok. genç yasemin'in 42 yaşındaki okçuyu rahat geçeceğini düşünüyorum. maç tsi: 06:26'da.

    edit: ilk seti kaybeden yasemin sonraki setlerde toparlanarak 6-2 kazandı ve bir üst tura çıktı.

    bir terslik olmazsa 2. turda sıralamada 654 puanla 14. olançinli xiaolei yangile 627 puanla 51. sırada olan moldovalı alexandra mirca maçının galibi ile karşılaşacak. her iki sporcunun da kayda değer bir başarısı yok. yasemin'in bu maçı da kazanacağını düşünüyorum. maç tsi: 07:05

    edit: beklendiği gibi rakip çinli sporcu oldu. ilk sette yine tutuk olan yasemin diğer setleri teker teker alarak 6-2'lik skorla bir üst tura çıktı. son sette mükemmel bir performans sergileyen yasemin 3 atışında da tam isabet vurdu. yasemin'in bir sonraki rakibi yarınki mücadelelerden sonra belli olacak.

    voleybol

    filenin sultanları: çok formda olduklarını çin maçı ile tüm dünyaya gösteren sultanların bu defaki rakibi italya. son olimpiyat şampiyonunu eze eze yenen sultanlarımız için kritik bir maç olacak. tipik türk hastalığına yakalanmaz ve tökezlemez iseler daha önce milletler liginde olduğu gibi 3-0 yeneceklerdir. yenmeleri halinde çeyrek finali neredeyse garantilemiş olacaklar.

    edit: ilk seti 25-22 kaybettik.

    edit 2: ikinci seti başa baş bir mücadeleden sonra 25-23 aldık ve 1-1'e getirdik.

    edit 3: maalesef 3-1 kaybettik. ama çeyrek final şansımız devam ediyor.

    tekvando

    - nafia kuş: tekvandonun son gününde madalya beklediğimiz nafia'nın yolu nispeten zorlu. ama olimpiyat madalyası da kolay kazanılmıyor. nafia gününde bir performans sergilerse madalya ile dönecektir.

    eleme turu: günün açılış maçını yapacak olan nafia'nın ilk rakibi dominik'ten katherine rodríguez. dominikli sporcunun kayda değer bir başarısı yok ve dünya sıralamasında 40. nafia'nın bu turu rahat geçeceğini düşünüyorum. maç tsi 04:00.

    edit: çok kötü bir performans sergileyen nafia, tutuk başladığı maçta maçı uzatmaya götürebildi ama altın puan ile maçı kaybetti. tekvandoda beklenen madalyalar gelmedi maalesef.

    çeyrek final: nafia bir sürpriz olmazsa, nispeten kolay rakibini eleyip gelecek olan 2019 dünya şampiyonu dünya sıralamasında 5. sırada olan güney koreli lee da-bin olacaktır. nafia için zor maç olacak ama altın madalyaya odaklanmış gününde bir nafia bu maçı alacaktır.

    edit: sürprizlerin damga vurduğu tekvandoda bizim sporcularımız bekleneni veremedi. günün ilk sürprizini de nafia yaptı ve kolay rakibine elendi. taktiksel olarak mı yoksa madalya baskısını mı kaldıramadı çok tutuk bir performans sergiledi. rakibi de bu fırsatı kaçırmadı ve nafia'yı yendi. nafia'nın madalya mücadelesine çıkması için dominikli rakibinin finale çıkması lazım. maalesef rakibinin finale kalması imkansıza yakın.

    edit 2: dominikli sporcunun garezi nafia'yaymış. çeyrek finalde güney koreli rakibine 23-14 yenildi ve nafia'nın madalya şansı kalmadı.

    judo

    vedat albayrak: gürcü asıllı eski yunan milli sporcusu olan devşirme judocumuz ilk eleme turunu maç yapmadan geçecek. madaly yolunda zor bir yolu olan judocumuzun ikinci turda ise rakibi ise eski günlerini arayan son olimpiyat 3. sü, dünya sıralamasında 13. olan japontakanori nagase.

    edit: ilk tur için zor bir kura çeken vedat maalesef kaybetti. altın skorla kaybeden vedat için çok erken bir veda oldu.

    3. tur: vedat ilk engeli aşabilirse bu turda muhtemel rakibi italyan christian parlatti olacaktır. dünya sıralamasında 13. olan son avrupa 3.sü judocuyu gününde olan vedat bu engeli de aşacaktır.

    çeyrek final: sporcumuzun çeyrek finale kalması durumunda beklenen rakip dünya klasmanında 5. sıradaki son dünya 3.sü hollandalı frank de wit.

    edit: vedat geçseydi bile rakipleri zorluydu ama olimpiyat madalyası hırsıyla en azından yarı final göreceğini düşünüyordum. ilk turda elenmesi hiç iyi olmadı.

    boks

    -busenaz sürmeneli: 69kg'da mücadele edecek olan altın madalya umudumuz son dünya şampiyonu genç boksörümüz ilk defa ringe çıkacak. ilk turu maç yapmadan geçen boksörümüzün ikinci turdaki rakibi polonyalı karolina koszewska. kayda değer bir başarısı olmayan polonyalı boksörü rahat geçeceğini düşünüyorum. büyük turnuvaların sporcusu olan busenaz bir sürprize fırsat vermeyecektir.

    23 yaşındaki busenaz dünya sıralamasında 1. durumda. rakibi polonyalı boksör ise 10. sırada. busenaz'ın maçı tsi: 07:54'te.

    edit: busenaz'ın adeta şov yaptığı maçta 3 roundda da rakibine ezici bir üstünlük sağladı ve maçı 5-0 kazanmayı bildi.

    halter

    - nuray levent: 64 kg'da yarışacak olan milli haltercimizi 2018 akdeniz oyunlarında altın madalya kazanmıştı. son avrupa şampiyonasında 5., son dünya şampiyonasında 15. olan haltercimizin madalya kazanması biraz zor.

    edit: nuray koparmada ilk hakkında 97 kg, ikinci hakkında 100 kg kaldırdı. 3. hakkında 103 kg'ı deneyen nuray başarılı olamayınca koparmada 100kg'da kaldı.

    edit 2: nuray silkmede ilk hakkında 116kg, ikinci hakkında 120 kg'ı kaldırdı. son hakkında 124 kg'ı deneyen nuray kaldıramadı ve toplamda 220 kg'da kalarak madalya şansını kaybetti.

    badminton

    - neslihan yiğit: neslihan kadınlar tekte a grubunda mücadele edecek. dünya sıralamasında 29. sırada olan ilk maçına çıkacak.

    tsi 05:20'de mısırlı rakibi ile oynayacak neslihan'ın bu maçı kazanması bekleniyor.

    neslihan'ın grubundaki rakipleri tanıtmak gerekirse.

    çinli chen yufei: son dünya 3.sü olan grubun favorisi sporcu dünya sıralamasında 2. sırada.
    mısırlı doha hany: 2019 afrika şampiyonu olan sporcu dünya sıralamasında 108. sırada.

    turu geçmesi için grubunda 1. olması gereken neslihan'ın gruptan çıkması zor.

    a grubundaki ilk maçta çinli sporcu 2-0 kazanmıştı.

    edit: neslihan beklediğimiz bir performansla 21-5 ve 21-5'lik skorlarla 2-0 kazandı. yarın çinli rakibi ile gruptan çıkma mücadelesi verecek.

    yüzme

    gençlerimizin bir türlü beklenen sıçramayı yapamadığı olimpiyatlarda günün programı:

    - defne taçyıldız: 200 m kelebekte yarışacak defne 1. seride yarışacak. tur atlaması kesin çünkü 17 yarışçı var ve 16'si yarı finale kalacak. yarış tsi: 13:25.

    edit: 2:10.00'lık derecesiyle 12. oldu ve yarı finale yükseldi.

    - berkay öğretir: 200 m kurbağalamada yarışacak berkay 4. seride yarışacak. sıçrama beklenen yüzücülerimizdendir. bakalım bu defa yapabilecek mi? yarış tsi: 13:50

    edit:2:10.70'lik derecesiyle serisinde sonuncu oldu. ve elendi.

    - yiğit aslan: 800 m serbestte yarışacak yiğit 3. seride yarışacak. ilk 8'e girenin final yüzeceği dalda yüzücümüzün finale kalması zor. yarış tsi: 14:36.

    edit: 7:56.18'lik derecesiyle serisinde 5. oldu ve elendi.

    yelken

    - ecem güzel: laser radial kategorisinde mücadele edecek sporcumuzun 2 yarışı var yarışları tsi: 06:05'ten itibaren diğer yarışlara göre başlayacak. daha önce 4 yarışı tamamlayan ecem 4. yarışlar sonunda 44 yarışçı içerisinden 12. sırada bulunuyor.

    edit: ecem bugünkü ilk yarışında 28. oldu ve genel sıralamada 17. sıraya geriledi.

    edit 2: ecem bugünün ikinci, toplamda altıncı yarışında 30. oldu ve genel sıralamada 19. sıraya geriledi.

    - alican kaynar: finn kategorisinde mücadele edecek sporcumuzun 2 yarışı var yarışları tsi: 07:05'ten itibaren diğer yarışlara göre başlayacak.

    edit: ilk yarışını 1. tamamladı ve olimpiyatlarda türkiye adına ilk birincilik. tebrikler.

    edit 2: ikinci yarışını da 1. bitirdi. final yolculuğunda emin adımlarla ilerliyor.
1063 entry daha
hesabın var mı? giriş yap