şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
 • 2 haftadır kullandığım tam kablosuz kulaklık. siparişini aliexpress üzerinden verdim çünkü türkiye fiyatıyla arasında 100tl civarı fark var.

  bugüne kadar hep kulağın içine komple giren silikonlu kulaklıklardan kullanırdım fakat elime bir yerden geçen kablolu apple kulaklığı sayesinde aslında öbür şekil kulaklıkların daha konforlu olduğunu farketmiş oldum. elimdeki silikonlu kablosuz kulaklığı abime hediye edip airpods tarzı bir kulaklık arayışına girdim. airpods almayı çok isterdim fakat huawei kullandığım için tam verim alamayacaktım. bir çok özelliği pasif olacaktı. dedim ki airpods almayım ama onun ses kalitesine, kulak konforuna, mikrofon kalitesine en yakınını bulayım bari dedim. uzun araştırmalar sonucunda huawei freebuds 3 ile bu kulaklık arasında kaldım. şanslıyım ki ikisini de aynı anda deneme fırsatım oldu ve aralarındaki ses kalitesi ve konfor farkının 400-500 liralık bir fark olmadığını hissettim ve bunu aldım.

  malzeme kalitesi iyi sayılır ben beğendim. yani ucuz kulaklıklar gibi dandik bir his vermiyor. dokunmatik kontrolleri gayet stabil çalışıyor. telefonu cebimden çıkarmadan birçok şeyi çok rahat kontrol edebiliyorum. kutudan çıkınca yaklaşık 6 saat çalma süresi sunuyor. kutuyla beraber 25 saate yakın çalabiliyor. kulağımda gayet iyi duruyorlar hiç düşecek gibi değiller. zıpladım, koştum, motosikletle gezdim, gece kulağımda takılı uyudum hiç birinde düşmediler. yine de kablolu apple kulaklığı kadar rahat değiller.

  ses yüksekliği olarak kablosuz airpods ile karşılaştırma yapamadım fakat kablolusundan yaklaşık %40 daha yüksek ses veriyor. son ses seviyesinde hiç müzik dinlemedim ve dinleyebileceğimi de sanmıyorum. genelde en fazla %70 açıyorum.

  ses kalitesi elime geçen birçok kulaklıktan daha iyi gibi geldi. sesler çok net ve bütün enstrümanlar ayırt edilebiliyor. basslar beklediğimden daha iyi. genelde silikonlu kulaklıklar bass konusunda iyi olur ama bu da şaşırtıcı bir bass veriyor. içinde 14.2 milimlik kocaman bir sürücü var.

  tek can sıkıcı noktası oyun moduna alınca sol kulaklıktan bazen anlık çıtırtı gibi bir ses duyuyorum. oyun modunu kapatınca böyle bir sorun çıkmıyor. oyun oynamıyorum ama olsun yine de canımı sıktı bu :)

  özet olarak tavsiye ediyorum eğer aklınızda silikonsuz bir kulaklık almak varsa bunu alabilirsiniz. fiyatını gerçekten sonuna kadar hak ediyor.

  edit: kullandıkça sürücüler daha da açıldı galiba ses kalitesinde muazzam artış oldu. resmen hissediyorsunuz müziği. fiyatına göre cidden çok güzelmiş lan bu, yapanların ellerine sağlık.
4 entry daha
hesabın var mı? giriş yap