şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • seninle aynı frekanstan, saatlerce sohbet edebileceğin, yanındayken zamanın nasıl geçtiğini anlamadığın birinin seni incitmeyebileceğine dair güzel bir umut filmi. ama aynı zamanda bu mutluluğun çok da uzun sürmeyebileceğine dair de bir hüzün filmi. kadın-erkek izleyen herkesin tam aradığım ilişki diyeceği ama nedense bulduğunda da hep bir zaman hatası olduğunu fark ettiği türden bir aşk hikâyesi.

  --- spoiler ---
  filmde vivian'ın bahsettiği bir 'kayıp ayakkabı projesi' var (bkz: http://thelostshoeproject.com/) orda burda gördüğü terk edilmiş ayakkabı teklerini fotoğraflayan kız "nasıl oluyor da insanlar ayakkabılarının teklerini kaybedebiliyorlar anlamıyorum" diyor. filmdeki aşıkların hikâyeleri de biraz bunun gibi... birbirlerini tamamlayan çiftler bir bakıyorsun kaybolup gitmişler. sonra bir de bakıyorsun ki yerlerini geçici plâstik terlikler almış, bir sefer giyilip onlar da bir kenara fırlatıp atılmış.

  belki bu projenin filmde yer almasının bu kadar trajik bir sebebi yoktur ama bendeniz için böyle bir anlamı oldu. ansızın gelen aşkların kimi zaman çok kolay değer kaybedebileceğinin timsali gibi...
  --- spoiler ---

  before sunset'in prodüktörü anne walker bu filme de el atmış. zaten diyaloglardan benzer tadı alıyorsunuz. ancak bu* biraz daha gerçekçi sanki. ikilemenin** masalsı öyküsünün aksine burda kahramanlar daha bir gerçek hayattan, daha az entellektüel tipler.

  siyah-beyaz los angeles'ı, huzur veren müzikleri ve son derece şirin karakterleriyle çok keyifli bir seyirlik vaad ediyor !f bu filmle. festivalde son bir gösterimi daha var. kalıbımı basarak kaçırmamanız gerektiğini salık vereceğim ender filmlerden biri bu.
  (bkz: http://www.midnightkissmovie.com/)

  bunu sevenin sevdiği bir başka !f filmi daha var ki (bkz: wristcutters a love story) her ikisi de kaderin ağlarını ördüğü aşk filmlerini sevenler için gelsin.
50 entry daha