aynı isimde "leyla ile mecnun (film)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
17490 entry daha
 • öncelikle şunu belirteyim ki ben de geri döneceği haberinin resmileşmesinin ardından çekimser kalmış, eski tadını veremeyeceğini düşünmüş ama yine de izleyip şans vereceğimi belirtmiştim. (bkz: #121047612)

  ancak beni fena halde şaşırttı. eksik yerleri olmasına rağmen yine de 8 yıl gibi uzun bir sürenin ardından dönüş için ilk bölüm bence gayet güzel bir bölümdü. bölüm hızlı akıyor. çünkü bize karakterleri yeniden bir tanıtıyor. yan karakterler dahi nerede ne yapıyor bunları öğreniyoruz.

  sinematografi yönünden biraz daha üst seviyeye geçmiş. bu bizi sanki farklı bir dizi izliyormuş gibi hissettirse de birkaç bölüm sonra alışırız diye düşünüyorum. o yüzden bu konuda çok önyargılı olmamak gerekiyor.

  önceki entry'lerde de bol bol söylenen sorunlardan biriyse müzik kullanımı. gereğinden fazla ve yersiz kullanım olduğu su götürmez bir gerçek. umarım onu düzeltirler. zaten buraları hep takip edeceklerdir önceden olduğu gibi. o yüzden en çok eleştirilen şeylerden birinin o olduğunu gördüklerinde müdahale edeceklerdir.

  diğer bir konu oyuncuların rollere tam girememesiyle alakalı. ancak ben burada oyunculara haksızlık edildiğini düşünüyorum. leyla ile mecnun yayından kaldırıldığında oyuncuların büyük bir çoğunluğunun üzerine buradaki roller yapışmış ve çıkmak için bayağı bir süre harcamışlardı. sonra aradan 8 yıl geçmiş ve tekrardan o rollere girmeye çalışıyorlar. birkaç bölüm zaman verin zaten yoluna girecektir. özellikle serkan keskin ve cengiz bozkurt kendilerine yapışmış olan bu rollerden rahatsızlardı ve her fırsatta dizinin artık bittiğini ve hayatlarına devam ettiklerini belirtiyorlardı. kafalarında bitirmiş oldukları o rollere ilk bölümden girmelerini beklemek bence onlara yapılan haksızlıktır. gayet değerli ve yetenekli oyuncular. o sorunlar kısa sürede hallolur diye düşünüyorum. tabii ki burada şimdi "zorla mı oynuyorlar sanki? paralarını kazanıyorlar işte." diye bir serzeniş olabilir. ancak kadronun tam olması için bir şekilde ikna edilmişler. bize de izlemek düşer. yine isteyen izlemeyebilir. size de zorla izletmiyorlar sonuçta.

  son olarak senaryoya gelirsek. daha önce belirtilen fikirlere katılıyorum. burak aksak ilk zamanlardaki gibi absürt dozajını düşük tutarak başlamış. biz en son bıraktığımızda çok üst seviyelerdeydi. bu bölüm o kadar fazla değildi. yavaş yavaş arttırarak tam seviyesine getirecektir. daha ilk bölümden çok yüksek bir seviyede olsa belki sırıtabilirdi. bence güzel bir tercih olmuş.

  yıllar sonra benim için anlamı çok fazla olan bu diziyle yeniden buluşmak gerçekten farklı duygular hissettirdi. son sahnelere kadar sırıtarak izledim. ve bana gidip de acun'a para kazandırmak adına exxen aldırabilecek çok ender şeylerden biriydi ve başardı da. ne diyelim. onlara feda olsun. şuan için çok iyi veya çok kötü demek için çok erken. sezonun ortalarına doğru daha sağlıklı yorumlar yapabiliriz hepimiz. şimdilik bekleyip görelim bakalım.
2770 entry daha

hesabın var mı? giriş yap