şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
  • bugün aslından geriye belli belirsiz flu bir yansıması kalmış formula 1'in altın çağında yaşanmış unutulmaz hadiselerden birisidir.

    david coulthard'ın michael schumacher'in kendisine tur bindirmesini kabullenememesi ile gerçekleşmiş bir olaydı. coulthard, tur bindiren schumacher'e yol vermesi mecburiyetine rağmen bir türlü yol vermemiş, jean todt mclaren ekibine gidip bağırınmış, bunun üzerine takım coulthard'a yol vermesini söylemiş, o da kenara doğru çekilmek yerine olduğu yerde hızını düşürmüş, deli gibi yağan yağmurun sıfıra indirdiği görüş yüzünden bu yavaşlamayı fark edemeyen schumacher arkadan coulthard'a bindirmiş ve tekeri fırlayarak yarış dışı kalmıştı. pite girdiklerinde de arabadan indiği gibi schumacher fırlayıp soluğu mclaren garajında almıştı. sikmediğine dua etsinler demiş birisi, aynen öyle.

    sonucunda da dönemin en zayıflarından jordan honda takımı damon hill ve ralf schumacher ile double yapmış, tarihindeki ilk f1 galibiyetlerini kazanıp deli gibi hoplaya zıplaya sevinmişlerdi. üçüncü de o yılın yine en zayıflarından sauber petronas'tan jean alesi olmuştu. toplamda ancak 8 arabanın yarışı tamamlayabildiği, geri kalanın tamamının kazalarda heder olduğu, bir garip ama müthiş yarıştı.

    hey gidi.

    edit: gerçek f1 neydi'yi merak eden ilgili gençler ve nostalji yapmak isteyen akran ihtiyarlar şuradan yarışın özetine baksınlar derim.
123 entry daha

hesabın var mı? giriş yap