şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • on edit: cemaaten ayrılan birileri bunlari ta 13 sene önce yazmış merak edenler okuyabilir link.

  adnan oktar suc örgütünün cinsel somuru sistemin adi. buraya yazacağım bilgiler yillar icinde bu örgütten ayrılan itirafcilarin, şikayetçilerin ve örgüte karşı kurulan sosyal medya hesaplarının iddialarına dayanıyor. daha yakin donem icin ise hakan erol tarafindan yazılan "turnike" isimli kitap ve genc ve basarili avukat eser comlekcioglu'nun "yuzyilin davası" adli, büyük ölçüde adnan oktar suc örgütu davasının iddianamesine ve tutanaklarına dayanılarak yazilan kitap bilgilerimi tazeledi, derinleştirdi.

  aslinda bu yazacaklarımın cogunu adnan oktar 1999'da videoya alinan ve güle oynaya verdigi (fakat sonradan iskence altında verdigini iddia ettiği) ifadesinde doğruluyor. benzer sekilde beyza bayraktar'ın da tum bu turnike sistemini doğrulayan ifadesi var. o donemki ifade ve itiraflar turkcedeki motor kelimesine yeni bir anlam kazandirmisti. evet motor kelimesinin bu kadını asagilayan anlamı tamamen adnan oktar'ın bize bir hediyesidir.

  turnike sistemi özünde bir kadın dusmani olan adnan oktar'ın yıllarca kendisini red eden kadınlardan intikam almak icin kurduğu bir sistem aslinda. ayrıca bu sistem onun sadece kadınlara degil, agzinin sularıni akita akita, ic gecire gecire övdüğü yakisikli erkeklere de erişimini saglamistir. adnan oktar'a gore kadın kısmı kibirli ve enaniyetlidir. o kibiri kırmak da ancak o kadını anal yolla terbiye etmekten geçer. yani analli oralli iliskiye dayanan turnike sistemi aslinda bir nevi tebliğ ve terbiye sistemidir erkek müritler acısından. bu aga düşürülmüş ve nihayetinde ikna edilmiş kadınlar icin ise motivasyon dine hizmet etmek, ecir yapmaktir. öyle ya, mehdi talebelerinin harama girmeksizin (tabi haram nedir onu belirleyen de adnan oktar) tatmin olmalarına hizmet ediyorsun, ve boylece dini bir hizmet yapmış oluyorsun.

  turnike sisteminin basında kız getirme imami olan bora yıldız bulunurdu. kendisi 10.152 yıl ceza alarak adnan oktar'dan sonra en çok ceza alan ikinci isim olmuştur. gariptir ki bora yildiz'in son dönemlerde adnan oktar örgütünün hic bir etkinliğinde fotoğraflari yoktur, yayınlara asla çıkmaz, sosyal medya kesinlikle kullanmaz. ağına düşüreceği kızların google/sosyal medya aramalarında cikmamasi icin pamuklara sarılıp sarmalanmistir. bora yıldız avmlerdeki sahte ofisini kullanarak güzel kız pesindedir. kızlara güven vermek icin örgütten dolunay tezin (44 yıl hapis) diye bir de yardimcisi vardır. reklam/mankenlik ajansı ya da yapım şirketi görünümündeki bu şirket araciligiyla avmlerde vs güzel kızlara ulasilir ve görüşme ayarlanır. unlu olacagini düşünen bu kızlara görüşme cikisinda gidecekleri yere bora bey'in de gitmek uzere olduğu söylenir ve kendilerini bırakması teklif edilir. boylece bir yakınlaşma dogar ve kız bu hem zengin, hem yakisikli (??), hem de muhafazakar bora bey'le sevgili olmanın heyecanıyla evlilik hayallerine baslar. sonrasını asagilarda anlatacağım.

  kız getirmeden sorumlu ekibin iki numarası ender daban (382 yıl). bu arkadas bora yildiz'in aksine yayınlarda bol bol gorunur, etkinlerde vardır ama sosyal medya kullanmamaktadır (sosyal medyayı nasıl terörize eden bir grup olduklarını düşündüğünüzde bu ilginç aslinda). benzer sekilde onun da asistanı vardır örgütten: merve bozyigit (once etkin pişman oldu, sonra örgüt baskisiyla ifadesini geri aldi ve kayıplara karisti, hala firari). hikayenin geri kalan kısmı ayni. kızları is adami ayağına kendine aşık et ve....

  bu ikisiyle is bitmiyor. örgütte yaşları 20den 50ye bir çok erkek kız getirmekten sorumlu ve hatta bu konuda bir yaris icindeler. özellikle genc ve yakisikli grup göz önünde. bu gruptaki her erkeğin iki instagram hesabi var. bir hesaptan örgütle ilgili paylaşımlar, ve ayrılanlara karalama faaliyetleri yaparken, diger hesapta örgüte dair ipucu vermemeye özen göstererek zengin yasamlarini sergiliyorlar. evet cidden hepsinin iki insta hesabi, hep bu formül uzerinden... (ornek olarak 224 yil ceza alan hakan kurtul'un iki hesabini incelerseniz demek istediğimi daha net anlarsiniz: hesap 1 ve hesap 2). bu gruptaki erkekler de orada burda, avmlerde, sokakta, internette falan kizlari kendilerine aşık edip evlenme hayalleri kurduruyorlar. bunu yaparken de ayni kıyafetleri, saatleri, arabaları, evleri paylaşıp kendilerinin gibi gösteriyorlar. bu gruptakilerin cogu 400 yila varan cezalar aldılar.

  üzücüdür ki kız getirme konusunda kadın müritler de ellerinden geleni yapmışlar. aileden varilikli olan ve bence oktar’ın en güzel kediciklerinden biri olan dilem koknar’in çalıştığı dershanedeki 16-17 yaşındaki bir kızı gözüne kestirip hocasına rapor verdiği ve hocasının da bora yıldız’ın devreye girmesini talimat verdiği ses kaydi çok şey anlatıyor. 2-3 kadın müridin de koç üniversitesinde önemli pozisyonlarda oldugu operasyondan hemen sonra ortaya çıkmıştı ve buradan kız çekmeye çalıştıkları iddia edilmişti.

  gelelim sisteme... kız ve oğlan sevgili ama tabi erkek muhafazakar o yüzden evlenmeden cinsel birliktelik olamıyor. fakat oglan anal ve oral yapmayi teklif ediyor (evlenmeden vajinal iliskiye girip sevdiğini kirletmeyecek guya). anal/oral iliskinin serbestiyesi adnan oktar'ın verdigi fetvadan geliyor. ona gore bunlar sindirim organı olduğu icin (yani cinsel organ olmadıkları icin) bu iliskiler harama girmiyor. (adnan oktar kuran muslumanligi diye bir şey uydurmuştur. bir şey sadece kuran'da yazıyorsa gercektir ama ne hikmetse kendisinin mehdilik alametleri kurandan degil uydurduğu hadislerden gelir. ilk bakışta oldukkca masum gibi görünen kavram aslinda cok tehlikeli çünkü boylece takipçilerini her seye ikna edebiliyor. kuran'da erkek ve kadın anal/oral seks yapamaz haram yazıyor mu? yoo. tamam o zaman anal seks helal. kuranda viski icmeyin yazıyor mu? ne münasebet sadece şarap haram diyor. tamam iste şarap disindaki içkilerle ilgili bir yasak yok. kadın kapanmalı diyor ama kuranda kast edilen vajina ve meme uclari. buraları kapatmak tesettürdür. yani tanga giyip eğilip foto çektirip 80 milyonla paylastiginizda tesettürden cikmis olmuyorsunuz. ) neyse... donelim konumuza. bu anal/oral iliskiyle taze sevgililer arasında bir cinsellik başlıyor ve bir gun ne tesadüf ki iliski esnasında çocuğun bir "kuzeni/arkadasi" odaya dalıyor yanlislikla. artık o noktadan konu nasıl oralara geliyor bilemiyorum ama kıza arkadaşlarıyla da birlikte olmasını önermeye ve dayatmaya başlıyor. "ben seni çok seviyorum seninle evlenmek istiyorum ama sen çok tecrübesizsin, senin tecrübe kazanman lazım yoksa evlilikte mutlu olamayız." evet çok sacma. hangi kız kabul eder ki? ama öyle olmuyor. sirilsiklam aşık bir kız, karsisinda evleneceği adam ve onun ne kadar mantıksız da olsa boyle bir istegi... bir sure sonra direnci kiriliyor ve bir derken iki derken kendisini onlarca kişiyle iliskiye girmiş, grup seksler yapmış sekilde buluyor. bu esnada aşık olduğu cocuk giderek kızdan uzaklaşıyor ve kız resmen butun erkek örgüt üyelerine peşkeş çekiliyor. e hala ne duruyor diyebilirsiniz de o kadar çamura battıktan sonra insanin kendine ne saygısi ne güveni kalır. o kirlilik hissi, uzerine tehditler, görüntüler, şantajlar.... cikis yolu kalmiyor. çıksa ne olacak? o yasadiklari pesini bırakmayacak... o turnikede hizmet verilecek, yakisikli örgüt üyeleriyle basladigi iliski serüveni 50+ bir suru üyeyle devam edecek. secme hakki da olamayacak. adnan oktar basarmış olacak, gercekten de varsa bir kibri, enaniyeti ondan eser kalmayacak.

  ve devreye adnan oktar girer... kıza kurtulusun yolu gösterilir. adnan oktar'ın karsisina cikarilacaktir ve o isterse onu kurtaracaktır. ama oktar'ın bir sarti vardir. kız donsuz sunulacaktır. bir de donla mi ugrassin koskoca mehdi? kız oktar'ın karsisina cikarilir, önündeki 300 kiloluk fitigi yüzünden cinsel fonksiyonlari seneler once bitmiş, ama cinsel sapkinliği giderek artan oktar kızı parmaklar ve "sende imani gordum" diyerek kıza isterse sadece kendisinin olabileceğini söyler. alternatifi onlarca erkeğe aralıksız hizmet vermek olan kız tabi ki bunu kabul eder ve artık turnikede degil, kız kardeşler grubundadir. oysa bir cile biterken yenisi baslamistir. artık adnan oktar'ın iskencelerine, hakaretlerine, cinsel istismarına, dayaklarina maruz kalacak, onu kizdirdiginda kasi ve saçı kazanacaktir. kolelik hayati baslamistir. bazen bir kıza cok sinirlendiginde goturun bunu uzerinden 20 kisi gecsin diye emir verir ve bu gercekten yaşanır. onun kadın terbiye yöntemi budur.

  turnike'de iliskiler hep sahitli olur. vajinal iliskiye girilmediginden emin olunması lazımdır çünkü gecmiste bu iliskilerden cocuklar olmuş ve adnan oktar bunu kesinlikle önlemek istemektedir. ona gore müritleri tum ilgi ve sevgilerini adnan oktar'a yöneltmelidirler ve devreye çocukların girmek bu açıdan tehlikelidir (cemaatin ilk zamanlarında dogan cocuklar annelerinden alinms ya anneanne ve babaannelere gönderilmiş ya da diger örgüt üyelerince yetiştirilmiştir. öyle ki operasyon sonrası bazı kadın müritler mahkemede/cezaevinde karsiilarina çıkan kendi yetişkin evlatlarını tanimamislardir). 2018'deki operasyon oncesi donemde örgütten ayrılanlar icin yapılan paylaşımlara bakarsaniz da grup seksin çok sıradan bir şey oldugunu gorursunuz. beynini mehdiyetle yemiş oktar babuna'nin (184 yıl) ayrilanlardan birine yazdigi paylasimlari hatirliyorum: "kiz kardesin dondurmaya bayılır. sor bi hatırlar belki bir gece 7 kisiydik hepimizin dondurmasıni en istahli yalayan oydu." ya da operasyon sirasinda polisi vurarak 149 yıl ceza alan mert sucu'nun örgütten ayrılan birine karşı yaptigi bir instagram paylasimi hala duruyor: "... su kız kardeşini göndersene banyoda çitilemeyi özledim ya yavrucagizi :p :p" yine müritlerden kartal goktan (275 yıl), bülent sezgin (199 yıl) ve nispeten daha yeni olan oğuzhan sevinç (296 yıl) arasında gecen bir ses kaydinda 1993-1994 yillarında nasil bir anda seks tarikatına döndükleri kendi agizlarindan anlatıliyor. iste boyle bir dini orgut... isi gucu seks, güzellik, dekolte, yakisiklilik vs olan mehdi ve hayatini onun tatminine ziyan etmiş talebeleri...

  biliyorum bir cogunuz bu kızların mağduriyetine inanmiyor ve "zenginlik varken iyiydi, para icin lüks icin oradaydılar, adam tutuklanınca zorla tutuluyorduk diyorlar" seklinde düşünüyorsunuz ama arka plan öyle degil. elbette sempatizanlardan cocuklarini küçüklükten itibaren bu yolda yetiştirmiş, ve bir yasa gelince elleriyle örgüte teslim etmiş olanlar var. bunları bir yana bırakıyorum. fakat digerlerinin cogu tuzakla, ne olup bittigini anlamadan kendisini bunun icinde bulmuş. ben o kızları 4e ayırıyorum:

  1) tehditle, baskıyla iceride kalanlar. bunun icin illa silah gerekmiyor ama isin icinde silah da var. tek başına aileleriyle gorusemiyorlar hep yanlarında bir nöbetçi. canlı yayınlar 20 saniye geç veriliyor ekrana olur da bir şey derler diye. sex görüntüleri, kasetler vs. ama hepsini geçtim bunlar olmasaydı bile ayrılanlara yapılanları goren biri nasıl çıkabilir? kendinden geçer insan ailesine yapılabileceklerden korkar. en basitinden manken ebru simsek'in basına gelenlere bakan bile asla cikmayi düşünemez. herkes ebru simsek gibi yurt disina da kaçamaz ki.

  bu gruptaki kızlarin cogu zaten ilk fırsatta itirafçı oldu ve örgütten tamamen koptu. örgüt icin en zayıf halka bunlardi ve öyle de oldu.

  2) ciddi ciddi mehdiyete hizmet ettigini düşünenler. en saçma bulduklarım bunlar. her pisliğin sahidiler, dayaklar yemişler, asagilanmislar ama bunlara katlanarak büyük bir sevap işlediklerini, çünkü mehdi talebesi olduklarını sanıyorlar. bu gruba allah akil fikir versin. bazisinin kopuşlar yasamaya basladigini gözlemliyorum ama digerleri hala ayni tas ayni hamam. her biri 4.5 yıl ceza aldi örgüt üyeliğinden. yargıtay asamasindan sonra yeniden iceri girecek cogu.

  3) neyin ne oldugunu bilip oktar'ın pisliklerine ortak olmuş olanlar. bunlar örgüt icinde baciliga yükselmeye göz koymuş, ve bu uğurda oktar'ı memnun etmek icin her turlu pisliği yapmaya hazır, artık kötüleşmiş grup. aralarında oktar'a yasi kucuk kız çocuğunu hazirlaip sunan mi ararsiniz, oktar istedi diye kız çocuğunu lezbiyen iliskiye zorlayan mi (cogunuzun yakından tanidigi bir kedicik bundan 96 yıl ceza aldi)...

  4) gercekten de turnike sisteminden habersiz olanlar. örgüte her kadın bu yolla girmiyor. bir kısmı ailesinin servetini, kendi kazancını, entellektüel birikimini senelerce örgüte hizmete adarken cidden geri planda yasananlardan habersiz kalıyor. o nedenle de bir nda duydukları bu iddiaları kabullenemiyorlar.

  tum bunlar iddia diyebilirsiniz ki ben de zaten iddia oldugunu söyleyerek girdim ama unutmayın ki bunlardan yüzlerce/binlerce yıl cezalara carptirildilar ve basta da dediğim gibi oktar'ın 1999da kendi itirafi bile vardi videoya kayitli. kedicik diyerek makaraya vurduğumuz konunun ardinda aslında çok büyük dramlar yatıyor. 40 yıl boyu nice hayati ziyan etmiş, aileler dagitmis bir iblis, ankara havalarında kucak dansı yaptırıyor diye insanlara sempatik gelebiliyor. oysa biraz derin bakabilseydik belki de çok fazla genc kizin hayati kurtulmuş olacaktı...
17 entry daha

hesabın var mı? giriş yap