10478 entry daha
 • dün yaptırdığım test sonucunda pozitif olduğumu öğrendim.
  hikaye ise trajikomik. çarşamba günü burun tıkanıklığı şikayeti ile özel bir hastaneye gittim. yaptığı muayene sonucunda covid belirtisi göstermediğimi alerji olabileceğini söyledi. ertesi gün işe gittim ama halsizlik olduğu için kan değerlerime baktırmak istedim ve dahiliyeye gittim. o doktor da teste gerek duymadı. cuma günü yani dün kan sonuçlarım çıktı. kan testi isteyen doktor hastanede olmadığı için başka bir doktor kan testi sonuçlarımı yorumladı. değerlerimde bazılarının düşük olduğunu görünce covid testi yaptırıp yaptırmadığımı sordu. siz üçüncü doktorsunuz ve diğer iki doktor da yönlendirmedi dedim. şaşırdı. covid’in mutasyon geçirdiğini ve belirtilerin de alerji belirtileri olabileceğini söyledi.
  ve bugün covid olduğumu öğrendim.

  vakaların nasıl çoğaldığını birebir yaşayarak deneyimledim. ben o ilk doktora gittikten sonra 2 gün işe gittim, markete gittim. hep maskeli fakat taşıyıcıydım. peki duyarlı olmak ve doktora güvenmek işe yaradı mı? hayır. çünkü doktorlar çok bilmiş hasta sevmez diye sustum.

  gelen filyasyon ekibi de favira ilacını getirdi. üstüne yeni tarih etiketi yapıştırılmış. kazıdım. son kullanma tarihi: 03.2021

  bunları niye yazıyorum, belki bininci kişi olarak.
  eğer insanla çalışıyorsanız kimseyi riske atmayın, doktora da dediğine de güvenmeyin, yönlendirmesini beklemeden hemen test yaptırın. ben kim bilir kaç kişiye bulaştırdığımı tahmin bile etmek istemiyorum.
  gelen ilacı içip içmemek de sizin tercihiniz fakat son kullanma tarihi geçmiş ilacı size layık görenleri bir sorgulayın.

  covid çıktığından beri vitamin takviyesi kullanıyorum. iki doz biontech aşısı ile şu an hafif halsizlik ve burun tıkanıklığı var o kadar.
  umarım bu yazı birilerine faydalı olur.
4451 entry daha
hesabın var mı? giriş yap