şükela:  tümü | bugün
14 entry daha
 • yaptığı sürreal resimlere baktıkça kendinizi fantastik bir dünya içinde kaybetmenizi sağlayan ressam.

  sanatçı rob gonsalves, 1959'da toronto'da doğdu. çocukluğu boyunca, çeşitli medyaları kullanarak hayal gücünden çizim yapmaya ilgi duydu. 12 yaşına geldiğinde, perspektif tekniklerini öğrendikçe ve ilk olarak hayali binaların görüntülerini boyamaya başladıkça mimari farkındalığı arttı.

  sanatçı dali ile tanıştıktan sonra gonsalves ilk sürrealist resimlerine başladı. magritte'in "büyülü gerçekçilik" yaklaşımı, escher'in kesin perspektif yanılsamaları ile birlikte gelecekteki çalışmalarında etkili oldu. üniversite sonrası yıllarında, gonsalves tam zamanlı bir mimar olarak çalıştı, ayrıca trompe l'oeil duvar resimleri ve tiyatro setleri boyadı.
  gonsalves, daha çocukken çizime ilgi duymaya başladı, o zamanlar çalışmalarının çoğu kendi hayal gücündendi ve yaşlandıkça tekniği gelişti.
  on iki yaşında gerçekten mimarlığa başladı ve o zaman perspektif tekniklerini öğrendi ve kendi hayali bina çalışmalarını yaratmaya başladı.
  sanatçının dali ve tanguy'dan çok ilham alması şaşırtıcı değil ve çalışmalarını öğrenir öğrenmez hemen ilk sürrealist resmine başladı.
  gonsalves'in çalışması gerçeküstü gibi görünse de, görüntülerin kasıtlı olarak planlanması ve bilinçli düşüncenin sonucu olması bakımından farklılık gösterir. fikirler büyük ölçüde dış dünya tarafından üretilir ve dikkatle planlanmış illüzyonist aygıtlar kullanılarak tanınabilir insan faaliyetlerini içerir. gonsalves, gerçekçi sahnelere bir sihir duygusu enjekte ediyor. sonuç olarak, "büyülü gerçekçilik" terimi, çalışmalarını doğru bir şekilde tanımlar. çalışmaları, insanın imkansıza inanma arzusunu temsil etme girişimidir. kaynak

  ve o muhteşem ve şaşırtıcı resimlerinde de örnekler bırakalım;
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
4 entry daha
hesabın var mı? giriş yap