şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
 • implantlar pahalı değildir. "kaliteli" implantların fiyatı bize göre yüksektir ancak onlar da pahalı değildir. biz çok fakiriz, türk lirası çok kıymetsiz.

  marmara üniversitesi diş hekimliği fakültesi güncel fiyat listesi: (özel klinikler için en az 2-3 ile çarpın.)

  astra (isveç) 3200 tl
  straumann (isviçre) 3200 tl
  neoss (isveç) 2700 tl
  aadva (almanya) 2500 tl
  megagen anyone (güney kore) 2200 tl
  bego (almanya) 1950 tl
  frontier (ispanya) 1950 tl
  ndi (almanya) 1900 tl
  intralock (abd) 1900 tl
  biogenesis (güney kore) 1650 tl
  trias (almanya) 1650 tl
  zinedent (yerli - brezilya patentli) 1000 tl
  megagen st (güney kore) 1000 tl
  bioinfinity (yerli) 750 tl
  implance (yerli) 650 tl

  edit: diş hekimi değilim, bildiğim kadarıyla farklarını yazayım:

  1) kullanılan titanyumun kalitesi fark edebilir. "kaliteli" implantlar boşuna "kaliteli" olarak isim yapmamışlardır. altın gibi düşünün 18 ayar taahhüt edip 16 ayar kullanan firmalar da mevcuttur.
  2) üretim kalitesi fark edebilir. iyi üretilmiş bir implant çeneye daha kolay kaynayacaktır. işin arkasındaki teknoloji, getirdikleri yenilikler, yapılan arge "kaliteli" olarak adlandırılan ithal markaların çoğunda çok daha fazladır.
  3) ithal implantta gümrük vergisi ve döviz kuru fiyatı artırabilir. bu da implant firmalarını ilgilendiren bir durum değildir.

  mesela iran'da da implant üretilir. biz bunu uygun fiyatlı olduğu için ülkeye getirmek istedik ve kalitesi yetersiz bulunduğu için onay alamadık. yerli implantı kalitesiz bulduğumuz noktada bizim de bir standardımız mevcut. tabii bizdeki standartlar da ithal implant firmalarının çoğu için oldukça yetersiz.

  straumann mesela, 6.000 kişilik bir firma (astra da kendilerine ait) modern implantlar için 1960'lardan bu yana çalışan bir firma. şimdi, bilmem kaç yıllık şirkete, "isviçreli bilimadamları"na mı güvenmek daha kolay yoksa yeni yeni gelişmeye başlayan türk implant endüstrisine mi? yerli implant konusunda ilerlenecek çok yolumuz var.
5 entry daha

hesabın var mı? giriş yap