şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
35301 entry daha
 • şekilleri ve akla getirdikleri imaj bakımından oldukça şaşırtıcı bitkiler var dünyada.

  theawesomedaily.com sitesinde bu garip bitkilerden bazıları derlenmiş:

  anguloa uniflora
  anguloa uniflora orkide ailesinin "anguloa cinsinin" bir parçasıdır. başlıca özelliği, kundak giysilerine sarılmış bir bebeği andıran çiçeğinin şeklidir. çok neme ihtiyaç duyan bir bitkidir, aslında doğal yaşam alanı güney amerika'nın ağaçlık alanları veya yağmur ormanlarıdır!

  kara yarasa çiçeği
  bu garip bitkiye şekli nedeniyle kara yarasa çiçeği denir, ancak bazıları ona şeytan çiçeği de der. taccaceae familyasına aittir ve çok yıllık bir bitkidir.bu garip bitkiye şekli nedeniyle kara yarasa çiçeği denir, ancak bazıları ona şeytan çiçeği de der. taccaceae familyasına aittir ve çok yıllık bir bitkidir.
  bu çiçek güneydoğu asya'ya özgüdür ve özellikle çin'in yunnan eyaletinde bulunabilir. bu bitkinin ana özelliği mor/siyah renkli çiçeğidir. bu bitki güneş ışığı ile doğrudan temastan kaçınmalıdır.

  psikotri elata
  kara yarasa çiçeğinin aksine, psychotria elata veya kiss çiçeği estetik olarak çok güzel. çiçeklenme, aslında, çok etli kadın dudaklarını hatırlatır. bu çiçeğin rengi, bir ruja benzeyen çok parlak bir kırmızıdır.
  psychotria elata, orta-güney amerika'da bulunabilir ve rubiaceae ailesinin bir parçasıdır ve ne yazık ki, giderek artan istilacı ormansızlaşma nedeniyle yok olma riski altındadır.psychotria elata, orta-güney amerika'da bulunabilir ve rubiaceae ailesinin bir parçasıdır ve ne yazık ki, giderek artan istilacı ormansızlaşma nedeniyle yok olma riski altındadır.

  orchis ıtalica
  orchis italica, çiçeğinin çok tuhaf şekli nedeniyle çıplak adamın orkidesi olarak da tanımlanır. bu çiçek orkide ailesinin bir parçasıdır ve italyan topraklarında, sadece güney italya'da bulunur. bu orkide esas olarak vahşidir ve onu kuzey afrika'da ve akdeniz iklimine sahip tüm avrupa bölgelerinde bulmak da mümkündür.orchis italica, çiçeğinin çok tuhaf şekli nedeniyle çıplak adamın orkidesi olarak da tanımlanır. bu çiçek orkide ailesinin bir parçasıdır ve italyan topraklarında, sadece güney italya'da bulunur. bu orkide esas olarak vahşidir ve onu kuzey afrika'da ve akdeniz iklimine sahip tüm avrupa bölgelerinde bulmak da mümkündür.

  drakula simia
  monkey face orchid olarak da adlandırılan dracula simia, orchidaceae ailesinin bir parçasıdır. bu çiçek ayrıca esas olarak orta-güney amerika'da bulunur. çiçeği bir maymunun yüzünü andırır, ancak asıl adı dracula simia'dır, çünkü tıpkı ünlü kont drakula gibi genellikle sisle kaplı gölgeli ormanları tercih eder.monkey face orchid olarak da adlandırılan dracula simia, orchidaceae ailesinin bir parçasıdır. bu çiçek ayrıca esas olarak orta-güney amerika'da bulunur. çiçeği bir maymunun yüzünü andırır, ancak asıl adı dracula simia'dır, çünkü tıpkı ünlü kont drakula gibi genellikle sisle kaplı gölgeli ormanları tercih eder.

  ımpatiens bequaertii
  ımpatiens bequaertii, ortaya çıkışından bu yana dünyadaki en nadir çiçek türlerinden biri olarak kabul edilir. kendine özgü özelliği, genç bir dansçıyı andıran çiçeğinin şeklidir.ımpatiens bequaertii, ortaya çıkışından bu yana dünyadaki en nadir çiçek türlerinden biri olarak kabul edilir. kendine özgü özelliği, genç bir dansçıyı andıran çiçeğinin şeklidir.
  afrika kıtasından, tam olarak kıtanın doğu kısmından gelme eğilimindedir. aslında ımpatiens bequaertii'nin iklimi ve doğal yaşam alanı tam da burası!afrika kıtasından, tam olarak kıtanın doğu kısmından gelme eğilimindedir. aslında ımpatiens bequaertii'nin iklimi ve doğal yaşam alanı tam da burası!

  dracunculus vulgaris
  yunanistan menşeli bu çiçeğin şekli biraz kalla zambaklarını andırıyor, ancak çiçekleri böcekleri yakalamak için kötü bir koku yayar. gözlemlemek için güzel ve tuhaf bir bitkidir, ama uzaktan!yunanistan menşeli bu çiçeğin şekli biraz kalla zambaklarını andırıyor, ancak çiçekleri böcekleri yakalamak için kötü bir koku yayar. gözlemlemek için güzel ve tuhaf bir bitkidir, ama uzaktan!

  rafflesia arnoldii
  bu bitki endonezya'nın yağmur ormanlarından geliyor ve çok garip: büyük boy, kırmızı-turuncu renkte ve çürük et gibi kokuyor! hoş olmayan kokusundan dolayı kadavra bitkisi olarak bilinir.bu bitki endonezya'nın yağmur ormanlarından geliyor ve çok garip: büyük boy, kırmızı-turuncu renkte ve çürük et gibi kokuyor! hoş olmayan kokusundan dolayı kadavra bitkisi olarak bilinir.

  hoya kerii
  aslen asya ve avustralya'dan olup, avrupa ve polinezya'da da yaygındır. bazı ülkelerde, aşkı kutlamak için sevgililer günü'nde satılır. yaprakları kalın ve etlidir.aslen asya ve avustralya'dan olup, avrupa ve polinezya'da da yaygındır. bazı ülkelerde, aşkı kutlamak için sevgililer günü'nde satılır. yaprakları kalın ve etlidir.

  solanum ovigerum
  bu tür aynı zamanda “beyaz yumurta bitkisi” adıyla da bilinmektedir. aslında yumurtalar dallardan filizleniyormuş gibi görünür ama aslında patlıcanın özel bir çeşididir.bu tür aynı zamanda “beyaz yumurta bitkisi” adıyla da bilinmektedir. aslında yumurtalar dallardan filizleniyormuş gibi görünür ama aslında patlıcanın özel bir çeşididir.

  litoplar
  bu türün adı "taş" ve "görünüm" anlamına gelen iki yunanca kelimeden türetilmiştir: aslında bu bitki taş şeklindedir!son olarak, bu türün adı "taş" ve "görünüm" anlamına gelen iki yunanca kelimeden türetilmiştir: aslında bu bitki taş şeklindedir!
  doğa muhteşem ve harika şeyler yaratıyor, bizim için önemli… ama aynı zamanda çok tuhaf şeyler de tasarlıyor! başka çok garip bitkiler biliyor musunuz?doğa muhteşem ve harika şeyler yaratıyor, bizim için önemli… ama aynı zamanda çok tuhaf şeyler de tasarlıyor!
  kaynak
2300 entry daha

hesabın var mı? giriş yap