şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
8724 entry daha
 • hapise girmenin çok kolay olduğu ülke, amerika maceram nerdeyse başlamadan bitiyordu. bunu buraya yazayım da, aklınızda olsun dikkat edin.

  washington dc’yi ziyaret ettik, dönüşte highway’den gidiyorum. hız limiti 55, ben 65’le gidiyorum. normalde hız limitinin 10 mile üstüyle gitmek normaldir, ama polisler size şöyle bir numara yapıyor… hız limitinin 45’e düştüğü noktada pusu kuruyorlar, tam o noktadan geçtiğinizde ise 45’lik yerden 65 ile geçmiş oluyorsunuz yani hız limitinin 20 üstü…

  işte burda sıkıntı var, çünkü hız limitinin 20 üstü “reckless driving” denen bir suç oluyor ve eğer mahkemede speed ticket’a indirgenmezse “criminal record” sahibi oluyorsunuz… durduk yere gül gibi bir criminal oldunuz. peki bu ne demek? hiçbir beyaz yaka işe almıyorlar, hatta delivery hesaplarınız bile kapanıyor. yasaların gözünde sabıkalı oluyorsunuz. 7 sene bu sabıka silinmiyor ve resmen hayatınız bitiyor, yapabileceğiniz en iyi iş mc donalds’ta çalışmak oluyor….

  sistem sizi inanılmaz kolay harcıyor, yeteneklerinize vs bakılmıyor.

  neyse, polis beni durdurdu ve yabancı olduğumuzu görünce zaten bir kuruldu. sonra ukala bir tavırla “derdinizi mahkemede anlatın” dedi ve reckless driving ticket’ını verdi ve gitti.

  reckless’ın ne kadar önemli bişey olduğunu anlamak için reddit’e baktım ve resmen şok oldum, millet hapise falan girmiş…

  hemen o bölgeden avukat araştırmaya başladım ve en iyi yorumları olan avukata gittim. 1000$ verdim, adamın benden istediği bir sürü şey vardı, onları yaptım (sürüş okuluna gitmek, homelesslara 12 saat yemek pişirmek vs vs) ve mahkeme günü takım elbise giyip duruşmaya gittim. avukatım iyi olmasa yargıç direkt criminal degree’yi verecekti, çünkü bana “mr, sizin gibi adamlar yüzünden, çocuklarımı dışarda gezdirmeye korkuyorum” dedi. o an bende renk gitti ve dedim ski tuttuk, criminal alırsam yarın türkiye’ye dönüyorum çünkü burdaki hayatım bitecek…

  neyse sonra avukat dedi ilk ticket’ı bu, homelesslara yardım etti, pişman vs ve yargıç hanım cezamı speed ticket’a indirdi ve kurtuldum….

  ama yaşadığım stresi anlatmaya gerek yok sanırım…

  işin garip yani, california ve texas’ta millet 80’le gidiyor ve polis karışmıyor.

  yani dikkatli olun...

  debe editi: herkese selamlar, saygilar. amerikan eksicileri mesaj atsin bir cay kahve icelim, insana hasret kaldik burda.

  2. edit: tamam hız sınırına uymamakla ben suçluyum ama bunun cezası bana criminal degree verip, hayattan afaroz etmek mi olmalı?
  yani direkt sabıkalı olmak?
  sistem direkt insan arıyor, sizce bunda bir yanlışlık yok mu?
1459 entry daha

hesabın var mı? giriş yap