şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
2504 entry daha
 • yorumlara aldanıp lana wachowski'nin batırdığını sandım ama gayet sağlam bir film çıkarmış. tabi eleştirilecek çok şey var. iyi bir film ama ilk 3 filmin yanına da yaklaşamaz. filmin yer yer vasat çizgide ilerlemesinin nedeni, lana wachowski'nin filmi tek başına göğüsleyememesidir.
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  --- spoiler ---

  -öncelikle senaryo sağlam. iyi bir zemine oturtmuş.

  -cast seçimi ve kurguda çuvallamış. özellikle yeni oyuncular çok çok kötü. ilk 3 film gibi dikkat çeken yan karakter hiç yok gibi. geçmişten birkaç yan karakteri yeni filme taşımış ama hiç olmamış. ajan smith'i harcamış. smith'i canlandıran oyuncu rolü taşıyamamış.

  -ikili diyaloglar da vasat kalmış. smith ve analist'in derin konuşmaları yok. kahin karakteri yok.

  tekrar oyunculara değinirsek, galiba film için lana wachowski'ye film için yüksek bütçe ayırmamışlar. eskilerden sadece keanu reeves ve carrie-anne moss var. sanırsam cast için ayrılan paranın çoğu bu iki oyuncuya gitmiş ya da lana eski simaları filme almak istememiş. laurence fishburne ve hugo weaving olsaydı filmin kalitesini 2 tık yukarı taşırdı.

  en başta dediğim gibi lana tek başına filmi yürütememiş. ağırlığı senaryoya vermiş ama kurgu ve oyunculuklar çuvallamış.
  --- spoiler ---
1970 entry daha
hesabın var mı? giriş yap