şükela:  tümü | bugün
56 entry daha
 • otu boku siyasete bağlayan tiplerin gereksiz yorumlarını es geçersek doğru önermedir. yani şu konunun ak parti propagandası ile ne alakası var? şu devirde ortalama bir insanın eski çağlarda yaşamış bir kraldan çok daha iyi bir hayatı vardır.

  - kral olsan bile ortalama ömrün 30-40 yıl. tıp denen bir şey yok. şimdi tedavisi olan ufak hastalıkları ömür boyu çekiyorsun. çocuklarının yarısı büyümeden ölüyor.

  - savaşlar öyle kolay değil. bir yerden bir yere gitmek istese yıllar sürüyor. taylanda gittim 15 saat uçtum diyorum adamın kutsal topraklara sefere gitmesi 2 yılını alıyor.

  - kral bile olsan beslenme sıkıntısı çekiyorsun. içkinin kalitelisi şimdiki gibi değil. domates ve salça yok lan. kahve yok amk. düşün koca fatih sultan mehmet salçasız yiyordu yemeklerini katlanılır şey değil. un şimdiki gibi değil. şeker keza öyle ki kral dahi olsan yiyecek sıkıntısı her daim var. özellikle orta çağda.

  -elli tane hobin var şimdi. oyun oyna, istediğin kitabı oku, istediğin çalgıyı çal, istediğin yeri gez. eski çağlarda bir kral olsaydın ya at binerdin ya ot atardın. kitap var mıydı vardı ama çağımızdaki gibi bol değildi.

  -en önemlisi ise cinsel meseleler. o dönem insanların büyük çoğunluğu sağlıksız beslendiği için şimdiki gibi bol vitaminli, bakımlı, gen havuzu maşallah olmuş filinta gibi manitalar yoktu. şu dönemde ortalama tipteki bir kızı ortaçağa fişekle krallar birbirine girer savaş için. şimdi ise millet cozur cozur making sex yani. dünyanın dört bir tarafından crusaders yani calling for jihad yani.

  - zor ve hırpalayıcı hayat, savaşlar, beslenme eksikliği erken yaşlandırıyor adamı. bak bunlar kraldı. ortalama bir insanın ömrü daha da az.

  eski çağlarda yaşamış soylu olmayan garibim halkı saymıyorum bile zira kralların gözünde hayvandan farkları yok. çalışırlar ve orduya asker olurlar. ahırda kesilmeyi bekleyen hayvandan farkları yok.
135 entry daha
hesabın var mı? giriş yap