şükela:  tümü | bugün
432 entry daha
 • herkesin dediği gibi, simon'ın kadınlardan aldığı paralarla özel jetleri ve en lüks otelleri karşılayabilmesi mümkün değil. ayda en az birkaç milyon dolar gerektiren bir yaşam stili bu. kadınlardan aldıklarından çok daha büyük başka bir para kaynağı olmak zorunda.

  --- spoiler ---
  peki öyleyse neden kadınlardan para istiyor? neden bu oyunları yapıyor? parasınının asıl kaynağı ne? madem parasının başka bir kaynağı varsa, neden kadınlar tarafından ifşa edildikten ve yeni bir kadın kurban bulamaz hale geldikten sonra evsiz hale gelip en dandik motellerde kalıyor?

  parasının asıl kaynağı ile başlıyorum.
  simon çok yüksek ihtimalle sadece kadınları değil, erkekleri & iş adamlarını da dolandırıyor. ancak bu meblağlar o kadar büyük ve simon bu meblağları elde etmek için o kadar illegal yalanlar söylemiş ki, bu insanlar ortaya çıkıp dolandırıldıklarını itiraf edemiyor. illegallik konusunda aklınıza ne geliyorsa olabilir. illegal elmas satışı sözü vermiş olabilir, henüz reşit olmamış kızlarla seks sözü bile vermiş olabilir. yani simon bu zenginlere öyle bir illegal vaatlerde bulunmuş ki, adamlar inanılmaz meblağlarda dolandırılmalarına rağmen ortaya çıkamıyor.

  peki madem simon'ın başka bir gelir kaynağı var, neden kadınlar ifşa ettikten sonra çulsuz kaldı?
  bu konuda iki teorim var. ilki; henüz dolandırdığı iş adamlarından son parayı alamamıştı ve ifşa olduktan sonra adamlar mevzuya uyanıp hiç para vermediler. ismi tüm haberlerde olduğu için başka kurban da bulamadı ve çulsuz kaldı.

  ikinci teorim ve çok daha mantıklı olan ise, aslında hala hayvan gibi parası olmasına rağmen çulsuz taklidi yaptı. peki neden böyle bir şey yaptı? çünkü artık kadınları dolandıramadığı bilinmesine rağmen hala yüksek paralar harcasaydı, ikinci bir gelir kaynağı olduğu ortaya çıkardı ve bu çok daha illegal olan aktiviteleri ifşa olabilirdi, ciddi hapis yatabilirdi. zaten hapisten çıktıktan sonra direkt aşırı zengin hayatına geri dönmesi de hayvan gibi parası olmasına rağmen fakir taklidi yaptığı teorisini destekliyor. ek olarak, simon gibi imajına her şeyden çok önem veren biri gerçekten çulsuz olsa asla öyle dandik motellerden kadına fotoğraf atmaz. ne kadar fakir olduğunu göstermez. veya piyango bileti için yalvarmaz. bunların hepsi kadınlar çulsuz kaldığını düşünsün ve başka illegal gelir kaynağı olduğundan şüphelenmesin diye yaptığı bir oyundu.

  gel gelelim sonuncu ve en önemli soruya. madem çok daha büyük başka bir gelir kaynağı var, neden bu kadınların paralarını aldı?
  cevap simon'ın çocukluğundaki fakirlikte yatıyor bence. fakir biri olarak hiçbir kadınla birlikte olmayan simon, kendini zengin olarak tanıttıktan sonra kadınların kendilerini ona ne kadar kolay sunduklarını görünce kadınlardan nefret etmeye başlıyor. ve o kadınla seks yapmak için harcadığı parayı daha sonra kadından geri alması da bir nevi onun intikamı. bunu yaparak kendi kafasında o kadınla birlikte olmak için para ödememiş oluyor.

  --- spoiler ---
687 entry daha
hesabın var mı? giriş yap