37 entry daha
 • madem güzel goygoy dönüyor. bilgi içeren bir entari ile meraklılarına katkıda bulunalım.

  penis implantları (penil implant), erektil disfonksiyonu (ed) olan erkeklerin sertleşmesini sağlamak için penisin içine yerleştirilen cihazlardır. penil implantlar tipik ed tedavileri başarısız olduktan sonra önerilir.

  örneğin penis yüzükleri de ed tedavisinin bir parçasıdır.

  penil implantların yerleştirilmesi ameliyat gerektirir. penil implantları seçmeden önce, olası riskler, komplikasyonlar ve bakımı dahil olmak üzere ameliyatın neleri içerdiğini anladığınızdan emin olun.

  **neden kullanılır:

  çoğu erkek için erektil disfonksiyon ilaçlarla veya bir penis pompasının (vakum daraltma cihazı) kullanılmasıyla başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. diğer tedavileri düşünmüyor veya başka yöntemlerle cinsel aktivite için yeterli ereksiyonu sağlayamıyorsanız penis implantlarını düşünebilirsiniz.

  penis implantları, penisin içinde yara izine neden olan ve kavisli, ağrılı ereksiyonlara (peyronie hastalığı) yol açan ciddi durum vakalarını tedavi etmek için de kullanılabilir.

  penis implantları herkes için uygun değildir. aşağıdaki durumlarda, doktorunuz uygulamadan kaçınılabilir:

  *akciğer enfeksiyonu veya idrar yolu enfeksiyonu gibi bir enfeksiyonlar
  *kontrol altında olmayan diyabet veya kalp hastalığı

  penis implantları erkeklerin ereksiyon olmasına izin verirken, cinsel isteği veya hissi artırmaz. penis implantları ayrıca penisinizi ameliyat sırasında olduğundan daha büyük yapmaz hatta, implant sonrası ereksiyon halindeki penisiniz eskisinden biraz daha kısa görünebilir.

  **riskleri nelerdir?

  1) enfeksiyon
  herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, enfeksiyon riski vardır. omurilik yaralanmanız veya şeker hastalığınız varsa enfeksiyon riskiniz yüksek olabilir.

  2) implant sorunları
  yeni penil implant tasarımları güvenilirdir, ancak nadir durumlarda implantlar arızalanır. kırık bir implantı onarmak veya değiştirmek için ameliyat gereklidir, ancak başka bir ameliyat istemiyorsanız kırık/bozuk cihaz yerinde bırakılabilir.

  3) iç erozyon veya yapışma
  bazı durumlarda, implant penisin içindeki cilde yapışabilir veya penisin içindeki cildi aşındırabilir. nadiren implant deriyi delip geçer. bu sorunlar bazen bir enfeksiyonla bağlantılıdır.

  **enfeksiyon durumunda tedavi:

  penil implant ameliyatından sonraki enfeksiyonlar tipik olarak ameliyatın ilk üç ayı içinde ortaya çıkar. enfeksiyonu tedavi etmek için genellikle implantın çıkarılması gerekir. bu, bir diğer ameliyat demektir.

  ** penil implant türleri:

  1) şişirilebilir penil implant

  en yaygın penis implantı türüdür. ereksiyon gerektiğinde şişirilebilir ve diğer zamanlarda söndürülebilir. üç parçalı şişirilebilir implantlar, karın duvarının altına yerleştirilmiş sıvı dolu bir rezervuar, bir pompa ve skrotumun (testis torbası) içine yerleştirilmiş bir serbest bırakma valfi ve penisin içinde yerleştirilen iki şişirilebilir tüp içerir. görsel

  ereksiyon elde etmek için, tuzlu suyu hazneden silindirlere pompalarsınız. ereksiyonu sonlandırmak ve sıvıyı tekrar hazneye boşaltmak için skrotumun içindeki valfi serbest bırakırsınız.

  iki parçalı modeller de benzer şekilde çalışır, ancak sıvı deposu, skrotuma implante edilen pompanın bir parçasıdır. her iki cihazda da rezervuar ameliyat günü tuzlu su ile doldurulur ve cihaz içinde kalır. görsel

  2) yarı sert çubuklar (mutluluk çubuğu)

  penisin sertleşme odacıklarına yerleştirilen bükülebilir iki çubuktan oluşur. cinsel aktivite esnasında uygun pozisyona bükülebilirler. bu tip implantların kullanılması halinde penis daima yarı sert halde olacaktır ve gizlemesi zor olabilir. görsel

  penil implantlar tüm erektil disfonksiyon tedavileri arasında en yüksek memnuniyet oranına sahip olan tedavidir. kullananlardan ve partnerlerinden büyük oranda olumlu dönüşler alınmıştır.

  kaynak: mayo clinic
70 entry daha
hesabın var mı? giriş yap