şükela:  tümü | bugün
140 entry daha
 • güçlü, karakterli kadınların efendi erkek seçeceği, eziklerinse piç seçeceği düşüncesi tamamen hatalıdır *. bir kadın neden kendisine çok iyi davranan, birine arzu duysun ki? öyle bir şey de gördüm: "o erkekler daha anlayışlı ve iyi oluyorlar, keşke hepsi böyle olsa, hepsini seviyorum." farkındaysanız şöyle demiyor: "bu erkekleri çok seksi buluyorum, keşke sevgilim olsalar." anlatabildim mi?

  bu düşüncenin temelinde erkek ve kadının cinsel stratejisini aynı sanmak yatar. daha kötüsü özel kadın mitine inanmanıza neden olur. özel bir kadın yoktur, kadın doğası 3 aşağı 5 yukarı aynıdır. beğenileri bellidir. tinder istatistiklerinde erkeklerin %4.5'unu çekici bulmaları yapılan çalışmalarda dark triad gösteren tehlikeli erkeklere çekim duydukları net olarak gösterilmiştir [ref1][ref2]. istatistiklerle geniş olarak podcastini de yapmıştık. bu erkeklerin piçliklerini kanıtlayan yüksek statülerinin olması onları daha da değerli ve ulaşılmaz yapar. esas problem kadınların bu erkekleri uzun süreli ilişkiye sürükleyemedikleri için utandırmaya çalışmalarıdır ve bu utandırmadan değersiz erkekler alınır ve efendi olmaya çalışırlar.

  efendi erkeklerin değerli olduğuna inanmanız sadece kendinizi iyi hissetmek için kendinize söylediğiniz yalandan ibarettir ve toplum da sizi destekleyecektir. bu, politik doğruculuktur. çünkü feminen bir düzende kadın cinsel stratejisini destekleyerek yaşıyoruz.

  kadının ve erkeğin "efendi" tanımı da farklıdır. kadınlar için erkeklerin sadece %20si görünürdür ve bunlar içinden piç tanımı yaparlar. erkekse fark edilmemesine rağmen efendi olunca şansının artacağını sanır. üzgünüm artmayacak. sizi görünür yapacak şey kendinizi gerçekleştirmeniz, para kazanmanız, kas yapmanız, statünüzü iyileştirmenizdir. bunlar da efendi erkek olarak değil; hırslı, bencil, kararlı ve acımasız olarak gerçekleştirebilirsiniz. yani dark triad'a az miktarda sahip değilseniz, en iyi ihtimalle ortalama bir erkek olursunuz.

  hiçbir erkek göründüğü kadar iyi değildir. efendiler, kendi içlerinde pazarlıklı oldukları için otomatik olarak iyi ve arkadaş imajını çizerler ama niyetleri ilişki ya da sekstir. bu aslında mürekkep balığının cinsel stratejisine benzer. mürekkep balıkları da dişilere; dişi gibi yaklaşıp, ilk fırsatta bir dişiyi döller. işte efendi erkek de böyledir ama tek sorun bu stratejisinin nadiren işe yaramasıdır. çünkü kadınlar her ne kadar efendi erkekler övseler de en nefret ettikleri iki yüzlü davranan erkeklerdir. o erkekten yarar sağlayabiliyorlarsa seks vermeden kullanmaya devam edebilirler.

  kadınlar cinsel stratejileri nedeniyle efendi erkekliğin iyi bir şey olduğunu iddia edebilir. çünkü tek beklentileri çılgınlar gibi arzu duydukları erkek değildir ki bu tip erkeklerin %20'nin altında olduğunu tinder istatistiklerinden biliyoruz. yani arzu duydukları kötü çocuklardan zarar gördükleri zaman veya övülasyon dönemi sonrası onlara ilgi gösterecek beta erkeklere de ihtiyaç duyarlar. çünkü çevrede sadece piç erkekler olsaydı zarar görürlerdi ve sadece kısa süreli ilişki yaşamak zorunda kalırlardı, oysaki kadınların uyumsuzluğa toleransı düşüktür.

  bunu ben demiyorum. dr. david buss diyor: bu dönemde maskülen niteliklerdense sağlayıcı özellikler önem kazanır. bilin bakalım bunu kimden alırlar? tebrikler.

  hangi çağda yaşarsak yaşayalım kadınlar fiziksel olarak da güçsüzdür ve onları düştüklerinde tutacak bi erkeğe ihtiyaç duyarlar. güvenlik kadınların öncelikleri arasındadır. bu nedenle yasalar hep kadınlara öncelik verir. bu nedenle de uydu erkek denen bir tanım vardır bu sınıfa efendi erkekler çok iyi yerleşir. yani efendiler, siz o kadınların sadece c, d ve belki e planısınız.

  şöyle düşünün bir regl döngünüz var bu sürenin 1 haftasında maskülen erkeklere arzu duyuyorsunuz. bu durumda diğer 3 hafta hangi erkeklere ihtiyaç duyardınız? işte efendi erkeği övmek bu nedenle kadın cinsel stratejisinin işine gelir. erkekler de buna inanmak ister, çünkü efendi erkek olmak kolaydır. oysaki kadınlar bu erkekleri arkadaşları gibi kullanırken, tehlikeli maskülen nitelikleri sinyalleyen alfalarla çılgınlar gibi seks yapacaktır.

  efendi erkek arzulayan kadınlara sorun çoğunlukla hayatlarında bir piç erkeğin girdiğini ve pişman olduklarını söyleyeceklerdir. işte bu da üstteki bahsedilen tezi doğrular. bunu ispatlamak da çok kolay. 2 dk adil yıldırım videolarını izleyin göreceksiniz. kadınların çoğu o erkeğin ilgisizliğinden, başka kadınlarla ilgilendiğinden ve kendisini terk ettiğinden bahsetmektedir.

  daha kötüsü efendi erkeklerin kendilerini nadir zannetmesidir. oysaki erkeklerin %80ni efendidir ve genelde efendilerin çoğu kendi içlerindeki gizli anlaşmaları nedeniyle daha fazla aldatır. bunu da uzun uzun anlatmıştık
  (bkz: bir erkeğin sadık kalmasını sağlamak/#128815619)

  özetle modern toplumda şartlandırıldıkları için genellikle bu stratejilerinin yanlış olduğunu çoğu fark etmez. birçok kadın da bunu destekler. sadece kuralı bozan ve bunun farkında olan erkekler bundan yararlanır, onlar yırtıcıdır ve piramitin en tepesinde bulunur.

  artık istediğinize inanabilirsiniz.
1068 entry daha
hesabın var mı? giriş yap