şükela:  tümü | bugün
68 entry daha
 • bu 30 yaş şeysi denen şeys, bir kere açık bir şekilde 30 rakamıyla ilgili değil. daha doğrusu 30 rakamı sadece kişinin bir dönemi bitiriyor olduğuna dair bir görsel tabela.

  asıl dert şu: kendinin sıradan olduğunu farketmen, kendinin fani olduğunu farketmen, kendinin fiziksel ve cinsel anlamda eskisi gibi güçlü olmadığını farketmen, kendinin şimdiye kadar hebele höbele geçirilmiş zamanlarının ne kadar boş geçmiş olduğunu farketmen gibi şeyler. aslında şu: kendini farketmen.

  ben kendimi yeni yeni tanıyorum mesela. şimdiye kadar hep sağdan soldan, takdir ettiğimiz insanlardan, roman ve film karakterlerinden roller çaldık. kişilerin beğendimiz, yakıştırdığımız özelliklerini biraz manipüle ederek kendimize atadık -ki özgün sanılsın-. oysa kişilik denen şey zamanla oturan ve "aha ben sevdim lan bu tipolojiyi, bundan sonra x olayım" diyerek kurulamayan bir illet olduğundan üstümüzde eğreti duran kıyafetler sırıtmaya başlıyor. eh ruhunun giysilerini de vızzık diye değiştiremediğinden, gelsin bunalım, gelsin melankoli.

  kendimizi kandırdığımızı anladığımız, gençliğin saflığının geride kaldığı, hayat denen o heyula gibi dalgametrenin bire bir karşımızda olduğunu farkettiğimiz zamanlardır 30 civarı. hayat dokunmaya başlar; aile büyükleri birer birer ölmeye başlarlar, arkadaşlarından bile ölenler olur insanın. büyüdüğünü anladığın an kafana düşen elmadır 30 yaş. bu bilginin acısı, hayata karşı tek başına olduğunun farkındalığıdır o bunalım. ama şimdi başlıyor hayat öyleyse. düştü elma kafana, kur teorini, tamamen kendine özgü yeni hayatını.

  kaybetmeyi öğrendiğin an büyüdün çünkü.

  10 yıl editi:
  daha bunun 40'ları var asdfdsaf
295 entry daha