şükela:  tümü | bugün
569 entry daha
 • çok zeki bir adam.. insanlar elindeki kadroya bakmadan eleştiriyor ama hadi gelin kadroyu analiz edelim..

  1- atak futbol oynamak için artık günümüzde ön alan presi yapmak zorundasınız. yani, rakibe oyun kurdurmayacaksın, basacaksın, sürekli kaptığın toplarla akın sürekliliği yaratıp, rakibini hapsedeceksin. bu atak futbol oynayan her kulübün yaptığı bir şey.

  cevap: pekala real madrid bunu nasıl yapabilirdi? yapamazdı. benzema 35 yaşında, sen o adamı sürekli stopere yüksek tempolu presle bastırırsan, 60.dakikadan sonra bitik hale gelir, modric 37 yaşında, kroos 32, casemiro 31. bak vinicius ve valverde hariç bu takım önde basamaz, basarsa 60’tan sonra dil dışarı çıkar..

  don carlo ne yaptı?

  hoca bu gerçeği bildiğinden, dedi ki; bu takım önde basamaz, takım topu kaybettiğinde hep birlikte topun arkasına geçip bekleyeceğiz, savunmayı 30 metrede yapacağız. kaptığımız toplarla benzema ve vinicius üzerinden kontra yapacağız.. evet beyler bayanlar, bu takım sadece bunu yapabilirdi. adamın elindeki kadro buydu. 4-5 futbolcusunun yaş ortalaması 33’tü.

  bu adamın tek 1 planı vardı, ve dünyanın en iyisi olarak gösterilen klopp, guardiola ve tuchel bir kere bile durduramadı.. en komiği de bu takımın başarısını “şansa” bağlamak. bakınız;

  psg’ye 3 gol attılar, chelsea’ye 5 gol, manchester city’e 6 gol ve finalde liverpool’a 1 gol.. bu nasıl bir şanssa artık, city’e 2 maçta 6 gol atıyorlar? geçelim bunları, saçma sapan 1-0 ile ilerleyen yunanistan örneğini veren gördüm, acil beyin dileriz.

  seneye camavinga 11 başlayacak, monaco’dan tchouameni alındı, 2 tane ciğersiz ve teknik çocuk, bunların yanına yine genç ciğersiz ve teknik olan valverde ekleniyor, siz o orta sahayla görün bakalım ancelotti kontra mı oynayacak, yoksa rakibi çıkartmadan eze eze mi yenecek..

  futbolda kadron ne ise o’sun. hocalar sihirbaz değildir. iyi hoca kadrosuna en uygun oyunu oynatandır. ancelotti gereken saygıyı hala görmüyor, oysa bu rekorları kırarken kimliğinde ingiliz yazsaydı, ferguson ile versus atıyordu.
9 entry daha
hesabın var mı? giriş yap