aynı isimdeki diğer başlıklar:
şükela:  tümü | bugün
273 entry daha
 • meriçlik "ortalama bir erkeğin" bilinçli yaptığı bir şey değildir. hatta düşük seviye erkekler için söz konusu değildir. bu erkekler sosyal olarak şartlandıkları için kadınlara yatırım yaparak başarıya ulaşacakları yanılgısını taşırlar.

  o adamı uydusu yapan kadının kendisidir. yani ona cep telefonu vererek, instagram, facebook hesabı vererek veya selam vererek, gülümseyerek, biraz yakın davranarak kendi uydu sistemine katabilir ve kullanır. bunu içsel bir mekanizma ile hipergami sonucu yapar. çünkü kadının güçlü bir erkeği elde edememesi halinde beta sağlayıcı onu kurtaracaktır. yine bu nedenle erkeklerin statüsü ve gücü arttıkça çevrelerindeki kadınlar artar.

  ...sosyal medyanın görünme etkisi nedir?
  geçmişte sosyal medya yokken kadınlar ancak reelden ilgi ve uydu erkek toplayabilirdi ve bu erkeklerin bazıları sağlayıcılıkları sonunda seks alırdı, günümüzde ise bu oran kadınların sosyal medya sayesinde doymaları nedeniyle oldukça azalmıştır. konuştuğum bazı erkekler reelde tanıştığında bile cinsellik alamıyor artık. yani meriçlik sisteminin yarar/maliyet oranı oldukça azaldı.

  bu durumda erkek suçludan çok kurban gibidir ama bilinçli bir kurban diyebiliriz. yani isteyerek o konuma girer. kendini güçlü hisseder çünkü sosyalleşmiş olur. yani kadının doğuştan sahip olduğu sosyal yeteneklere kavuşmuş gibi hisseder. temelde ise sağladığı pek bir şey yoktur. değerli zamanını daha iyi konulara yönlendiremediği için bu haldedir.

  ...kadınlar kendiyle aynı seviyede erkeğe çekilmez.
  hiçbir kadın kendinden güçsüz bir erkeğe ya da eş değerine çekilmez. geçen bir podcastinde rollo tomassi güzel bir örnek verdi: örneğin çok zenginsiniz diyelim, kadın eşit partnerlik vs diyor ve siz de tamam diyorsunuz, bütün mal varlığınızı çocuk esirgemeye bağışlayıp kendinizi eşitliyorsunuz. sizce o kadın size çekim duyar mı? işte bu çekim duymadığı eş erkekler uydu erkek olur, daha düşük seviyedeki erkeklerse buna bile ulaşamaz. bunu da okcupid istatistiklerinden biliyoruz. kadınların erkeklerin %20sini ortalama bulurken, %80nini ortalama altı bulur.

  ...alfa erkek
  klinik psikolog hector a. garcia , "alpha god" kitabında alfa erkekler için güzel bir tanım yapmış. şöyle diyor: hiyerarşide üstte bulunan güçlü (alfa) erkeği, bu erkek yapan şey; onların "bölgeye", "kaynağa" ve "genç, seksi, bakire kadınlara" rahat ulaşımı olmasıdır. geçmişte de anlatmıştık. bazılarının hayalleri yıkıldı çünkü alfa erkeği gerzekçe kurt sürüsü lideri ya da gümüş sırtlı maymun lideri sanıyorlardı. üzgünüm.

  bazı erkeklerse meriç olduğunun farkında değil. aslında ins. kadını takibe alarak bile
  uydusu olursunuz. kendilerine bile yalan söyler. "yok lan o kankam, olur mu?" o kadın size: "caniim akşam bana gel, seni istiyorum" dese kankam diyecek midir?

  acı gerçek şu ki: "o kadın size cinselliği sunmadığı sürece bu dürtünüzü maskeliyorsunuz, kendinizi o kadın sizin arkadaşınızmış gibi kandırıyorsunuz."

  ...erkek ve kadın farklıdır.
  erkek ve kadın farklıdır ve erkeğin cinsel stratejisi arkadaş edinmek değil, limitsiz şekilde birçok kadına ulaşmaktır. bu nedenle erkekler hipergamik canlılar değilken, kadınlar doğum riski, fiziksel tehlike, kaynağa ulaşma ve güvenlik amacıyla kendilerinde üst ligde erkekleri tercih eder.

  sadece tercih edilmiyorsunuz, çünkü o kadın sizi altında görüyor. o kadının çerçevesi sizden güçlü. bu sebeple en iyi ihtimalle c planından başka bir şey değilsiniz. geçmişte defalarca anlattık:
  (bkz: kadınlar neden efendi erkeği sevmez/@karanlikruya)

  sözde "arkadaşça" verilen telefonu silmeyi veya verilen instagram hesabından kadını eklememeyi öğrendiğinizde değerli bir erkek olmaya 1 adım daha yaklaşacaksınız. emin olun kadının size ilgisi varsa zaten geri dönüş yapacaktır.

  ...bir erkek olarak zamanınız değerlidir!
  bir erkeğin zamanı en kıymetli hazinesidir. onu bunu stalk ederek veya bir kadını düşünerek değil geçmişte alfa erkeklerin yapmaya çalıştığı gibi inşa ederek zamanınızı harcamalısınız. evet belki bunu hemen başaramayacaksınız, bazıları sizi değişmekten alıkoymaya çalışacak veya "alfa erkek yok kanka bunlar hep saçma" diye durdurmaya çalışacak. belki değerli bir erkek olmak için yıllarınızı harcayacaksınız ama risk alıp, kendinize yatırım yapıp, yengeç sepeti gibi sizi alta çekmek isteyenlerden kurtulduğunuzda o kişilerin sizden yardım almaya çalıştığını göreceksiniz.

  hele ki birlikte olmadığınız herhangi bir kadın sizin aklınızı meşgul ediyorsa ki buna eski sevgili de dahil yanağınıza tokat atarak kendinize gelmenizi tavsiye ederim. çünkü gerçekten acınacak durumdasınız. 15 dakika instagrama girip sadece türkiye'deki kadınlara bakın, öyle kişiler göreceksiniz ki aslında kafanıza taktığınız kadının sıradan olduğunu fark edeceksiniz.

  debe edit.
3 entry daha
hesabın var mı? giriş yap