şükela:  tümü | bugün soru sor
 • devlet dairelerinde bilgisayarlar ile ilgili en ufak bir sorun çıktığında, ilgili memur tarafından saatlerdir sırada bekleyenlere iletilen söz öbeği. örnek vermek gerekirse;

  antalya sgk binasında yaklaşık 2 saat sırada takılan gazliyarimfenasalmis'in, "lan iki saattir aynı yerde bekliyoruz. hiç ilerlemedik" sorusunu kendi bünyesine sorması ve yerini kaptırma pahasına sıradan çıkıp, tarkan misali atılarak, "hocam kolay gelsin, yoğunsunuz heralde. saatlerdir aynı yerde bekliyoruz, farketmediyseniz söyleyeyim bu insanlar da sizi bekliyor. maşallah konserlerde bu kadar beklemedik bir imza için" suailini, ilgili memura yönlendirmesi sonucu memurdan aldığı cevap:

  "sistem yok genç. sistemi bekliyoruz"

  lan tırrık, tamam sistemi bekliyorsunuz da, internet icat olduğundan beri sistem bekliyor lan bu ülke. sen hala oturmuş bilgisayarının başında bekliyorsun sistemi. madem bekliyorsun, lütfedip sırada ki diğer insanlara da iletsen ya durumu. misal önümdeki kadın.

  eğer birkaç saat daha beklese meftayı öğle namazına yetiştirme telaşı başlayacaktı millette. senin devletimin memuru olarak insanları telaşlandırmaya ne hakkın var? bir de bu işlerden sorumlu bakanı kınamak istiyorum. efendim, senin geçtiğimiz günlerde yaptığın şu açıklama çok yanlış:
  "sağlık ve sigorta hizmet sektörlerinde devrim yaptık" diye.

  ne devriminden bahsediyorsunuz saygıdeğer bakanım?

  saygıdeğer bakanımın ismi, çalışma ve sosyal güvenlik bakanı faruk çelik unutmadan.

  edit: iş bu entry yazıldıktan sonra ilgili bakanın ismi ömer dinçer olarak değişmiştir. lakin sistem olmadığından henüz güncellenmemiştir internet ortamında kendileri.
28 entry daha