şükela:  tümü | bugün soru sor
1 entry daha
 • 7 kasım 1979 bursa doğumlu olan burak küntay florida atlantik üniversitesi’nde siyaset bilimi okumus ve yine aynı üniversitede ortadoğu üzerine yükseklisans yapmıştır.
  abd'de bulunduğu süre içerisinde türkiye'ye döndüğünde siyasi yaşamında oldukça iyi referans olabilecek işler yaptı.
  abd tarihinde öğrenci derneği başkanı seçilen ilk türk olması,bulunduğu üniversitenin öğrenci hükümeti senatörü ve mali işler komitesi başkanlığı görevlerinde bulunmuş olması,florida atlantik üniversitesi tarafından üç kere yılın en başarılı lideri seçilmesi ve ayrıca öğrenci hükümeti üstün başarı ödülü’ nü kazanması,abd senatörü bill nelson’ un yanında staj yaptıktan sonra çalışmalarını ortadoğu uzmanı ve cnn yorumcusu dr. walid phares’ in yanında sürdürmesi bunlardan birkaçıdır.
  ayrıca, 2000 ‘ de güney florida insan hakları derneği, 2002’ de florida geleceğin politikacıları ve liderliği birliği ile florida türk federasyonu başkanı olmuştur. halen bahçeşehir üniversitesi hükümet ve liderlik okulu başkanlığı’ nı ve bahçeşehir üniversitesi amerikan araştırmaları merkezi bölüm başkanlığı'nı yürütmektedir.
  mehmet ağar'ın dyp genel başkanlığını yürüttüğü dönemin bir bölümünde gençlik kolları genel başkanlığı yapmış ve bu görevi bıraktıktan sonra mehmet ağar'ın danışmanlığını yapmıştır.
  ayrıca 43.hükümetin turizm bakanlığını yapan barlas küntay'ında oğludur.
  dyp'nin türk siyasetinden silinmesinin burak küntay'ın siyasi kariyerinde bir etkisi olurmu olmazmı şimdiden bir tahmin yürütmek zor.şansı yaver giden insanlarin ihtilallere rağmen başbakan hatta cumhurbaşkanı bile olduğu görülmüştür ülkemizde.burdan yola çıkarak şunu söyleyebilirim eğer şansı yaver giderse burak küntay'ın adını gelecekte çok duyabilir ve siyasi kariyerinde çok ciddi yol aldığını görebiliriz.
20 entry daha