şükela:  tümü | bugün
116 entry daha
 • günümüz propagandasının bir sonucudur. örneğin küresel güzellik indeksi çalışmalarına göre türkiye'de kadınların %91'i kendini güzel bulmaktadır. oysaki istatistiklerden bunun çan eğrisi gibi olması gerektiğini biliyoruz. kadınlar sosyal medya ve yine toplumdaki erkekler yüzünden kadına ödül gibi davranır. ortalama ve altı erkekler için de bu önerme doğrudur çünkü ulaşılamayan kadın değerlidir ve maalesef ortalama kadınlar ortalama erkeklere çekim duymazlar. çoğunluğunun standardı yüksektir ve bu standardın yüksekliğinin farkında bile değillerdir. şu unutulmamalıdır: kadın bir ödülse size asla arzu duymayacaktır. her zaman istenene arzu duyulur. bu durumda bir erkek olarak siz arzu nesnesi olamazsınız.

  günümüzde ilişki guruları bile kadınların cinsel stratejisine uygun formatta erkekleri şekillendirmeye çalışır. "kadınların sana onay vermesi için duygusal olarak kendini açmalısın, kendin olmalısın" der. hatta statün ve paran da olmalı der. yani bir aşamada yanlışların içine doğrular katılır ve safsata yaratılır. temelde statü-para gibi konuları "kadın için" kazanmalısın önerisi verilir. bu yanlıştır.

  geçmişten günümüze hiçbir yüksek statülü değerli erkek, kadınları elde etmek ya da onların onayını almak için değerli olmaya çalışmamıştır. kendi hırsları, toplumda iz bırakabilmek için bu hale gelmişlerdir ve kadınlar da onları çekici bulmuştur. yani yüksek değer erkek arzu oluşturur ama kadında arzu oluşturmak için bunları yapmak kadını büyük ödül olarak görmenize neden olur. kendini ödül olarak gören kadın gün sonunda size eşit partnerlik dayatması yapar. günümüzde bu nedenle evlilikler ve ilişkiler hızla bitmektedir çünkü çoğu erkek maskülenlikten ve kendi cinsel stratejisini gerçekleştirmekten oldukça uzaktır. geçmişte anlatmıştık. erkekler önce kendi potansiyelini keşfetmeli, zorlanmalı, başarmalı ve sonunda da kendi değerini fark etmelidir. ancak böyle istediğiniz kadına ulaşma ve eleme şansınız olur. eğer ortalama altı bir erkekseniz zar zor bir kadın bulup sonra da onun çerçevesi altında yaşamak zorunda kalırsınız.
  (bkz: kadınlarda başlayan yemek yapamam furyası/@karanlikruya)

  sosyal medya ile kadınların "ödül" olduğu yanılsaması arttırılmaktadır. geçenlerde meslektaş bir kadın arkadaşımla konuşuyoruz. kişilik olarak iyi biri fakat görsel olarak pek bir özelliği yok (kilolu, yaşça büyük, evlenip boşanmış vs.). tesadüf instagram mesajlarını gördüm. "tanışabilir miyiz?" "çok hoşsun" dmleri hava uçuşuyordu. oysaki aynı özelliklere sahip bir erkeğe mesaj bile gelmez. (üstte dediğimiz gibi ortalama erkek ve ortalama kadının beğenileri aynı değildir, ilişkilerde eşitlik yoktur). kısmetin açılmış diye takıldığımda. aman bırak hepsi aptal diyordu. kadının yıllardır sevgilisi yok ve buna rağmen bu adamlara geri dönüş bile yapmamış. neden yapmamış sizce? çünkü kadınlar kendini ödül olarak gören kendi seviyesinde veya altındaki erkeklere arzu duymazlar.

  kadınların her yaşta alıcı bulması kolaydır fakat ulaştıkları erkek kalitesi yaşla birlikte düşecektir [ref]. üstteki kadına kendi seviyesinde eğitimli, statülü tek bir adam bile dm ile ulaşmamıştı.

  tabii ki bir şekilde çoğu erkeğin de temel amacı da sizinle mutlu bir gelecek kurmak değil, çoğunlukla seks yapmak olacaktır. kadınların çoğu bunu içsel olarak bilir ve aynı bu kadın gibi onlarla görüşmez. yalnız kalmayı tercih eder.

  özetle o adam sizi özel bulduğu için değil, ulaşabildiği için mesaj atar. olayı aynı balık avlamak için dinamit kullanmaya benzetebiliriz. ihtimallerini genişletir. garibim de sanır ki "çok özelim, erkekler bana bayılıyor, çok değerliyim." maalesef ikiniz de çok değerli değilsiniz. burada kevin samuels'i de analım: "en iyi ihtimalle ortalamasınız."

  debe edit.
50 entry daha
hesabın var mı? giriş yap