şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
130 entry daha
  • arkadaşlar hastaya sadece dikiş atmış. size göstersek siz de atarsınız. zaten şu an tıp fakültesinde stajyer öğrencilerin bile çoğu bilmez. 6. sınıfta intörnken öğrenilir. öyle aman aman bir şey değil yani. muhtemelen ameliyatlarının geri kalanında da henüz ilk asistanlık yılı olduğu için hiçbir şeyi elletmediler. çünkü tıp fakülteleri aslında pratiysen hekim yetiştiren teorik okullardır. yeni mezun olmuş bir pratisyeni de bu yüzden ameliyatlara alırlar ancak bir iş yaptırmazlar. kolay işlerden başlatırlar (dikiş atmak vb). ancak fark eden yine de doktorlar olmuş. ilk başta çok sorgulamasalar da (çünkü tıp zor bir bölümdür ve teorik bilgiler uçucu olabilir. burda diyebilirsiniz ki 6 sene boşuna mı okuyorsunuz. hayır. ancak eğitim sistemimiz berbat. öğrenmek yerine ezberlemek üzerine. bu yüzden aynı okulun mezunları neyin ne olduğunu insanın tıbbı aslında nasıl öğrendiğini bildiği için meslektaşlarını sorgulamaz.) zamanla sistem sorgularının, fizik muayenenin vb ne olduğu dahi bilmeyen bi insanın doktor olamayacağını fark etmişlerdir. bu yüzden de ihbar etmişler zaten.

    1 sene çalıştı haberlerini abartı olarak görüyorum. max birkaç hafta çalışmıştır o da terminolojisi yerindeyse. yani hastaya nazogastrik takacağız şu şu yüzden vs dediğiniz zaman da yüzünüze bön bön bakıyorsa bi sıkıntı olduğunu ilk günden bile anlayabilirsiniz. ancak bu kişinin işinde başarılı bir dolandırıcı olduğunu da atlamamak gerek. burda atıp tutanları suya götürür susuz getirir.

    edit: asla hasta muayene etmemiş reçete yazmamış yatış yapmamış ve sorumluluk almamış. zaten bunlardan herhangi birini yapmaya çalışsa yine ilk dakikadan fark edilir doktor olmadığı.
100 entry daha
hesabın var mı? giriş yap