şükela:  tümü | bugün
143 entry daha
 • pahalı bulunması normal olmakla birlikte bazı yazarların ima ettiği gibi reklam değildir, bazı yazarların sandığı gibi kontrat/fiyatlama hatası değildir, birtakım özel hizmetler içerdiğini düşünürsek belirli bir misafir portföyüne hitap etmektedir, özetle mümkündür.

  öncelikle bahsi geçen oda, bir otel odası değil chalet kategorisindedir. otelin ana binasından ve diğer misafirlerden izole konaklarsınız ki özellikle pandemi sonrası bu çok rağbet edilen bir konaklama biçimi. ayrıca vip misafirler, incognito konaklayanlar, huzur arayanlar, kafa dinleyecekler her ne ise bu konaklama şeklini talep eder, etmeye de devam edecektir.

  bu kategorinin fiyatlandırması ünite şeklindedir. linki tıklayıp yetişkin sayısını 6 yaptığınızda da fiyat aynı olur. bu odalarda genellikle 2 kişi de kalsa otel politikasına göre bazen 4 bazen 5, 6 ya da 7-8 kişi aynı ücreti ödeyecektir. bir grup arkadaş kişi başı yüz bin lira ödeyerek 4 gece konaklayabilir. gecelik 25 bin lira sömestr gibi yüksek bir dönemde, bölgenin en iyi otelinde skipass ve lift ücreti dahil konaklamak için makul sayılabilir bir ücrettir.

  bu konaklamada kahvaltı için bile restorana gitmezsiniz, odanıza ücretsiz servis edilir, 24 saat butler ve shuttle hizmeti bu konaklamaya yine ücretsiz dahildir.

  muhtemelen odaya girdiğinizde vip set-up atılmış olur, bilmeyenler için bunu ayrı bir başlıkta açıklarım.

  ayrıca, bu chalet, outdoor jakuzi, sauna ve masaj odasını da içeriyor.

  bir konaklamayı değerlendirirken, zamanlamayı, bölgedeki diğer otellerin fiyatlandırmalarını, oda tipini, oda tipinin içerdiği ücretsiz hizmetleri mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

  bu başlığın açılma sebebi elbette bu bilgileri bu ciddiyetle ele almak olmayabilir anlıyorum ancak bizim de standart bir tatille lüks bir hizmeti birbirinden ayırır duruma erişmemiz gerekiyor artık.
  tatil elbette lüks değil ihtiyaçtır ama segmentler vardır, arz vardır talep vardır arkadaşlar.
  her yılın başında o yılın tatil bütçesini planlayan ve yılda gideceği dört beş tatili sezon başlamadan programladığım şirket sahipleri, yöneticileri, iş adamları, zaten bu parayı sizinle aynı açık büfede tabak doldurmamak için veriyor.

  doğru yanlış, haklı haksız, adil ya da değil, durumlar böyle.

  olası isyanları tahmin ettiğimden, peşinen söyleyeyim, otelle herhangi bir bağım yok, ben sadece bir turizmciyim hakim bey.

  aspen özel editi: mesaj kutumu ziyaret eden “alpler dururken kim takar bolu beyini” zihniyetli sevgili yazarlar, siz şaka mısınız yoksa servet düşmanı mısınız?

  yahu adam kendi memleketinde kendi bölgesinde kendi otelinin kendi villasını fiyatlarken “aa burası aspen değil ki hemen yüzde elli indirim uygulayayım bu fiyatlardan” mı demeliydi?
  misafirin bir haftası olur atlar uçağına gider avrupa'ya. iki üç gün spontane boşluğu olur, yakınlarda olayım der, iki üç saat transfer hop dördüncü saat zirvede, sıfır yol yorgunluğu. acil bir şey çıktı döner anında şehrine işine gücüne.
  bu insanlar aspen görmemiş insanlar değil ki oraya senede üç gidiyorsa buraya ayda üç gider kış boyu, maksat kayak yapmak da olabiliyor ya hani.

  bizdeki bu lüks olan her şeyi yurt dışı muadiliyle kıyaslama ve yurt dışını seçme hastalığı takriben ne zaman biter?
  uludağ, palandöken, kartalkaya ulaşılabilir destinasyonlar olduğu için mi size cazip gelmiyor, nedir tam olarak kıyasınızda eksileri, ve her ne hikmetse uçak biletleriyle birlikte birkaç on bin dolar daha ucuz olan alpler filan, gerçekçi biriniz şöyle sağlam bir elma ile elma kıyaslayan iki örnek paylaşsa ve yurt dışı alternatifi uçak biletleriyle birlikte gerçekten daha ucuza gelse de görsek, ikna olsak.
  o zaman bile hep neden yurt dışı?
  bunu kış turizmi özelinde sormuyorum, neden dışarıya teşnesiniz anlamak gerek, ciddi bir problem.
  haydi selametle, sınırları tutmuyoruz, aspen'den anın fotoğrafı başlığına fotoğraf bekliyoruz, haydi öptük, oldu, konuşuruz.
89 entry daha
hesabın var mı? giriş yap