şükela:  tümü | bugün
20 entry daha
  • sanılanın aksine zenginliğini hollywood'da film çevirmeye borçlu olmayan aktör.

    arni vücut geliştirme dalında dünya şampiyonu olunca, varını yoğunu alıp köyden indim şehire tarzı avusturya'dan kaçıp amerika'ya yerleşmiştir. burada vücut geliştirme sporuna devam etmiş ve bir gym açmıştır. bu gym'den kazandığı paralarıda emlak sektörüne yönlendirerek ilk bir milyon dolarını 28 gibi çok genç bir yaşta kazanmıştır. bu sıralarda pumping iron adlı embesil bir filmde oynamış ve deli saçması bir prodüktörün dikkatini çekerek hercules in newyork adlı abik gubik bir filmde başrol oynamıştır. bu filmden aktör olarak hiç para almamış hatta bazı yerlerde prodüksyona katkıda bulunarak cebinden para vermiştir.
    bu anlamsız film ile arni hollywood'a ilk adımını atmış ve raphael de laurentis adlı bir prodüktörün dikkatini çekmiş ve conan the barbarian'da ana karakter rolünü kapmıştır. bu filmle hollywood'un vazgeçilmez action yıldızlarından biri olmuştur. karısının bir kennedy olmasının da etkisiyle bir dönem politikaya merak salmış fakat bu deneyimi çokta uzun sürmemiştir.

    kıssadan hisse sanıldığı gibi sadece kas yığını akılsız hayvan değil, dünya yüzündeki en uyanık ve akıllı adamlardan biridir.

    ayrıca küçük bir not: james cameron, terminator'da reed** rolünü ona vermek istemiş fakat arni iki kelime anca eden robotu* kendi oynamak istemiştir. uzun bir konuşmadan sonra cameron'ı bu konuda ikna etmeyi de becerebilmiştir ki; bu da onun ileri görüşlülüğünü gösterir.
352 entry daha