şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
  • tam 32000 eczacı-eczacılık öğrencisi ve eczane çalışanı nın katılımıyla, ankara kolej meydanında 4 derece sıcaklıkta ve yağmur altında düzenlenmiş miting. iyi düşünmek lazım bazı detayları. türkiyede 24000 civarı eczane var. öğrencisi çalışanı yaklaşık 100.000 kişilik bir camia nın 3 te 1 i mitingde. bu katılım oranı yaklaşık 100.000 doktor, yaklaşık 300.000 öğretmen, yaklaşık 5.000.000 işçi eder. ve sevgili medyamız böylesine büyük bir haykırışı gözardı edebilecek kadar aptal yada iyi yönetiliyor.
    evet gerçekten bir zamanlar iyi paralar kazanan, doğrusuyla yanlışıyla-ki bu yanlışlıklar ve eksiklikler devletin denetleme mekanizmalarının eksikliğinden kaynaklanıyor- halka sağlık hizmeti vermeye çalışan ve çalıştırdığı personelle 80.000 kişilik bir istihdam sağlayan eczaneler artık kapanma hatta iflas tehtidiyle karşı karşıya. sebebi her zamanki gibi büyük sermayelerin türkiye nin bakir ve kolay yönetilebilir pazarlarına göz dikmesi. 5 yıldır yürütülen politika ve planlanan yasa değişiklikleriyle uluslarası finans şirketlerinin iştahını kabartan, ağızlarından salyalar akıtan bu hizmet sektörü, sahiplerinin elinden alınıp alışılageldiği üzere peşkeş çekilmek isteniyor.
    dün binlerce emekçi bazılarına bu planı gerçekleştirmenin çok da kolay olmadığını gösterdi. gerekirse 50.000 kişiyle birdaha gösterecek. ve üzülerek gerekirse hizmet vermeyi durduracak. umarım bu direniş üstünde her türlü oyunlar oynanmasına rağmen birlik olamayıp tepkisiz kalan tüm meslek örgütlerine örnek olur. umarım bundan sonra türkiye de halk bedava kömüre, iftar çadırına değil ücretsiz sağlık ve eğitim hakkına oy verir.
9 entry daha