şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
  • nedense her zaman güzel sanatlar altında olduğu düşünülerek mühendislik bölümlerinde okuyanlar ve ne yazıkki bu fakültelerin hocaları tarafından aşağılanan entas, okunduğu üniversiteye göre güzel sanatlar ya da mühendislik ağırlıklı olabilir. (makina fakültesinden gelen her hoca makina-entas kıyasını yaparken, entas'ın makinadan daha yüksek puanla aldığını bilmemekte, rezil-i rüsvan olmaktadır.)

    entas'ı eğer itü'de okuyorsanız son derece hesap kitapla alakalıdır... şöyle ki istatistik olasılık, fizik, matematik, makina elemanları, mukavemet gibi mühendislik derslerini, makina fakültesiyle aynı ağırlık derecesinde, çatır çatır okuturlar. (sonra da siz mühendis değilsiniz derler)

    ayrıca tasarım her zaman bilgisayar destekli olmak durumunda değildir, çünkü her tasarımcı bir fabrikada çalışacak, cad-cam kasacak değildir... tasarımın temeli yaratmak ve bunu kağıda geçirebilmektir. bilgisayar programları (catia , 3d max , alias , rhino vs vs), karakalem, marker, suluboya ya da airbrush gibi sadece araçtır, "kullanabilme zorunluluğu" ancak türkiye gibi "tasarım" anlayışı henüz oturmamış ülkelerde aranılır...
115 entry daha