şükela:  tümü | bugün
640 entry daha
 • "tutuklamalar ve gözaltılar tamamen hukuki. hukuka aykırı bir şey yok" diyenlerin önce bir gözaltına alınmalarını, sonra da 1 sene boyunca neyle suçlandıklarını bilmeksizin içerde paşa paşa yatmalarını, içerde yaşayacakları olası sağlık problemlerinin de kimse tarafından siklenmemesini dilediğim operasyon. o zaman bağırırsınız parmaklıklardan guguuk guguuuk diye.

  aynı eleman gider 20 liraya bir usb bellek alır. arızalı çıkar, satıcıyla pürüz yaşar. ürünü iade edemez. sonra da "hukuk devletinde yaşıyoruz, hakkımı ararım" der. adım gibi biliyorum. bunların hepsi ihtiyacı olduğunda hukukçudur. ama 1 yıldır ne ile suçlandığını bilmeden içerde yatan insanlar için aynı ölçüde duyarlı değildir.

  kuyruğuna basılan herkes hukuka sarılır. ulan kuddusi okkır hayatını kaybettiğinde sordun mu o hukuk nerde diye? ergenekonun kasası dediler. adam kendi sigorta primlerini bile ödeyemeden gitti. bu nasıl finansör. cenazesini bile gazetecilerden topladığı paralarla kaldıran karısını hiç mi görmedin televizyonda? ulan insanlıktan da uzaklaşmışsınız siz, başka bir mahluk olmuşsunuz.

  (bkz: dunyanın en tuhaf mahluku)

  koyun gibisin kardeşim,
  gocuklu celep kaldırınca sopasını
  sürüye katılıverirsin hemen
  ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye.

  bölümünü defalarca okuyunuz. menfaatinizedir..
426 entry daha