şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • sözlük yazarlarındaki şu "benim de söyleyeceklerim var!!!" feryadının sonucu.
  buna ilaveten adam zaten biliyor, normalde okunmayacak; yazdıkları ne orjinal bir gözlemin, ne de güzel bir çıkarımın ürünü.

  eh ne yapıyor o zaman bu "benim de söyleyeceklerim var!" adamı, gidip hali hazırda açık olan bir başlığın altına adam gibi entrysini girmek yerine abidik gubidik yeni başlıklar açıp öyle kendini okutturmaya çalışıyor.

  atıyorum yeni bir film izlemiş, "salkım hanımın bahaneleri" diye. filmde yeteri kadar meme görüntüsü olmadığından şikayetçi, hemen gidip bu ulvi gözlemine istinaden başlığını açıyor: "salkım hanımın bahaneleri ve meme sorunsalı" bravvo.

  veyahut yemekteyiz izlemiş, bir yemeğin içine konması gerekenden fazla yağ koyduğunu görüyor feride adındaki bir yarışmacının. başlık hazır: "yemekteyiz ve feride ve fazla yağ". (bu noktada yaptığının geçerli olup olmadığını bilmeyen şark kurnazı sözlükçünün çaylak olmamak için açtığı başlığa da yaptığı ilk tanım "yeni kitabım" filan olmakta. sonra anlatmaya girişir "yeeaaa bugün feride diye bi kadın vardı bildiniz mi..." diye.)

  ~

  bak, sen böyle yaptıkça belki seni hakikaten daha fazla insan okuyor olabilir, ama senin yazdıklarını umursayan insan sayısı cidden değişmiyor. git izlediğin filmin, okuduğun kitabın, yediğin domatesin başlığına yaz. ne gerek var ortalığı "salı günü yenmiş kırmızı ve sulu domates" diye anlamsız şeylerle doldurmaya? bir şey değil sen belki uçup gideceksin, sonra açtığın aptal başlığın altına senden sonra girilmiş 3-5 anlamsız bkz da, normalden daha da saçma duracak.
7 entry daha