şükela:  tümü | bugün
65 entry daha
 • burada bu işle gurur duyanların hepsi aktroll değil. ciddi ciddi milli duyguları kabaran gerizekalılar var. tanıdıklarım arasında da var oradan biliyorum.

  akp'nin bir özel sektör girişimiyle övünmesi ne kadar saçma gelse de bunların tav olduğunu görünce kendileri açısından çok da haksız değiller diyor insan.

  togg'un ticari bir başarı yakalaması zor görünüyor, teknolojik olarak rakiplerinin gerisinde, fiyat olarak ilerisinde, türkiye dışında kim niye alsın anlamak zor. (o da denildiği gibi seri üretim sonuçlanırsa)

  bakım vs. o kadar dert değil elektrikli araçlar bu konuda çok daha az soeun çıkarıyor. ancak yine de bir servis ağı gerekir.

  ha bu konuda çalışmaya devam edilirse zaman içinde rekabette avantajlar yakalanır. ama bizim bu rekabette ar-ge'ye senelik 3-5 milyar dolar harcayacak kaynağımız var mı? ben söyleyeyim yok. (vw'nin arge bütçesi senelik 16 milyar euro, onu referans almıyorum)

  tabi õzel sektõr bu paraları harcamaz, vergi teşviği vs. ile bizim cebimizden çıkar. mevcut durumda bile bu şımarıklığın bize faturası kimbilir ne oldu.

  içişleri bakanı bir yandan depremzedelere kahvaltı için yardım dilenir, biz öbür taraftan aktroller şov yapsın diye milyarlarca vergiyi buraya peşkeş çekeriz. utanmadan da gelip seri üretim falan yazarlar. depremzedenin ayağına ayakkabı bulun önce orospuçocukları...
132 entry daha
hesabın var mı? giriş yap