şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
17483 entry daha
  • zelenskiy için ölmekten bahsetmiş birisi. bakın gerizekalıya anlatır gibi anlatıyorum.
    yer ukrayna. ukrayna halkının ve %20-30 arası azınlığın yaşadığı ülke. doğusundaki ülke yani rusya kendine yakın olan kısımda ayrılıkçı kitleyi silahlandırıp üstüne sürüyor. (wagner lideri prigojin silahlı mücadeleyi başlattığını kendi söyledi) sikko bahanelerle toprak işgaline başlıyor ve yanukoviç tarafından ordusuz silahsız bırakılmış ukrayna sonradan oluşturduğu derme çatma ordu ile anavatanını koruyor. yeri geldiğinde de ölüyor. nerede ölüyor? anavatanında. kime karşı? ülkesini işgal edene karşı. anormal olan nedir? ukrayna'nın ülkesini işgal edenleri savunan bazı dengesizlerin ukrayna halkının boşuna öldüğünü aslında toprak verip ölümü engellemesi gerektiğini söylüyor.

    e o zaman atalarımız verseydi istanbul'u çanakkale'yi de siktir olup gideydik orta asya bozkırlarına. bu mudur sizin çözüm anlayışınız?

    edit : la olm zelenskiy falan benim umrumda değil. o halk da zelenskiy için ölmüyor. zelenskiy'nin yapacağı en ufak bir ibnelikte o halk onu da yağlı kazığa oturtur. ben bağımsız olan ve işgal edilen bütün ülkelerin işgaline karşıyım.
139 entry daha
hesabın var mı? giriş yap