şükela:  tümü | bugün
764 entry daha
 • ölmedi, ölmesi imkansız.

  ergenliğimden beri rock, metal dinlerim. müzikle ilgili tek insiyatifim açıp dinlemek, iyi dinlerim ama. nerede kıyıda köşede kalmış bi grup, bi şarkı varsa itinayla ayıklayıp dinlerim.

  ama gtümüzdeki kıllar ağarmaya yüz tuttu. eskiden şehvetle istediğimiz, yaptığımız birçok şeyi artık eskisi gibi isteyerek yapmıyoruz. alışkanlıklarımız değişiyor, isteklerimiz, beğenilerimiz de. o yüzden azalmış, hatta bitmeye yüz tutmuş gibi duruyor rock müzik. çünkü ben, sen eski şiddetle dinlemiyoruz.

  tüm bu saydığım şeylerden sonra pop mu dinlemeye başladım? asla.

  rock ya da metal müzik bir yaşam anlayışı. dinlerken yaşadığın duygular değişse de, ifade biçimin değişse de kanındaki alyuvarlar gibi değişmeyecek bir şey.

  müzik zevki genel anlamda böyle.

  bilhassa y kuşağı; bu konuda çok şanslıydı, çok ulaşılabilir olmasa da çok kaliteli şarkılarla büyüdük biz. ruhumuza işlemiş bi müzik türünden vazgeçmesi de nazarımda imkansız.

  binaenaleyh; z kuşağına üzülüyorum. ama kızmıyorum da. çünkü müziği kolay tüketilebilir bir şeymiş ve o anki duygularını kolayca yansıtan bir şeymiş gibi kullanıp, sonraki zırvaya geçiyorlar. eğer örnek alacakları abileri, ablaları yoksa tırt şarkıları dinliyorlar, böyle böyle istisnalar hariç hiçbir gencin müzik zevki de olmayacak.

  biz mi? biz yine mesai sonrası kendimizi eve atıp dinlenirken cayır cayır, ciğerlerimizi titrete titrete rock dinlemeye devam edeceğiz.
25 entry daha
hesabın var mı? giriş yap