şükela:  tümü | bugün
49 entry daha
 • erkek sünneti ile karıştırılmaması gerekendir. hani illa anlatın da anlayalım aradaki fark nedir derseniz;

  kadın sünneti klitorisin tamamının kesimi anlamına gelir. yani bir nevi penisin tamamını kesilmesine denktir. kadının klitoral orgazmnını yok eden süreçtir. bazı uygulamalarda iç ve dış dudaklar da kesilir. bu neye denk gelir derseniz hani testislerin kesilmesiyle simgeleştirelim ki anlaşımayan bir şey kalmasın.

  tabi bu işin son derece ilkel ekipmanla canlı canlı yapıldığını bir çok kadının enfeksiyon ya da kan kaybından öldüğünü de eklersek resim tamamlanır sanırım.

  iin kötüsü kadın sünnetinin "kültürel öğe" kabul edildiği ülkelerde bu uygulama evlilik için önşarttır ve 12-13 yaşlarda-genelde 15 yaş altı- kız çocuklarına uygulanır. bu işi pratiğini yapanlar ise işin kötüsü genelde söz konusu çocuğun (!) annesi, büyük ablaları ile birlikte sünnetçi teyzelerdir. kadınlar arasında bunlar konuşulmadığı için kız çocukları güle oynaya sünnete giderler ve kendileri koşa koşa cinselliklerinin örselenmesine razı olurlar.

  erk sahibi erkekler ise bu işlere ellerini bulaştırmadıkları gibi, konu konuşulmadığından sonuçları konusunda bilgisizdirler. bazı bazı enfeksiyondan ölen kardeşleri ardından, arkadaşları arkasından üzülür ve sonra unutur giderler.

  bir nevi işkencedir, cinselliğin küçük yaşta iğdiş edilesi, bedenin sakatlanmasıdır.
122 entry daha

hesabın var mı? giriş yap