şükela:  tümü | bugün
12 entry daha
 • en önemli kuralı şudur: sevdigin mesleği yap. işini sevmiyorsan bırak ve sevebileceğin bir iş bul kendine.
  * gün içerisinde ne kadar arazi olursan ol, i$e asla ama asla geç kalma ve i$ten asla ama asla ilk cıkan da sen olma.
  * işini ne kadar iyi yaparsan yap mutlaka etrafında seni çekemeyenler olacaktır. ilk ba$larda yüzüne güleceklerdir, sakın kahramanlık yapma, kimseyi kar$ına alma.
  * illa arazi olacaksan işlerin en yoğun oldugu zamanda ol, daha az dikkat çekersin.
  *ne olursa olsun, yerden göge kadar haklı da olsan, yönetim kadrosundan birine topluluk içinde hoşuna gitmeyecek davranı$larda bulunma.
  *dünyanın en mükemmel çalı$anı sen degilsin, her işe elinde tuz ile atlama. sadece yanındakilerle iyi geçin. ortaya nifak tohumlari ekme yeter.
  * herzaman $ık giyin, elin yüzün düzgün olsun. .
  * düzgün bir pozisyona çalı$arak gelebilecegini sanıyorsan yanılıyorsun. sen kimsin de bunun hayalini kuruyorsun. bir an öncekendine çeki düzen ver ve fark yaratmaya bak. sıkı çalı$. iyi çalı$... birisi gökten dü$er gibi senin üzerinde işe ba$larsa sakın hayata isyan etme. kendi kendine tepinir durursun ve tepki çekersin. ülkenin gerçeği budur. ne kadar cabuk kabullenirsen o kadar hızlı yol alırsın
  * torpille gelenlere sinir oldugunu asla belli etme. ya da belli et için rahat edecekse. nasılsa bir işe yaramayacak.
  * herşeyi akı$ına bırak. gereksiz yere strese girmekten çekin. işin tadını cıkarmaya bak
  * i$yerinde yeniysen seni başkaları ile * mukayese edeceklerdir. senden daha fazla çalıştıgını ve i$inde çok iyi oldugunu söyleyeceklerdir. sakın inanma senden önceki muhtemelen hiçbir i$e yaramayan salağın tekidir . gidişine çok sevinmişlerdir ama seni de gaza getirmekten çekinmezler. sakın benim için de iyi dü$ünsünler diye kendini hırpalama. bildigin i$ini yap.
468 entry daha