şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
  • özkan sümer'in 2001-02 sezonu başında kamyon hesabı takıma kazandırdığı latin amerikalı'lardan biriydi. hatta özkan hoca'nın ceplerine 10.000'er dolar harçlık koyup, "haftaya geliyorum, sizi burada bulmazsam yakarım çıranızı" dediği söylenir. ki özkan sümer de o zamanlar hoca değil direk başkan yani. para cepten kuruş kuruş ya çıkıyor ya çıkmıyor, o derece. o zamanlar mehmet ali yılmaz kulübü icraya vermiş alacakları sebebiyle, hani şu onursal başkan olan mehmet ali yılmaz. kasada fareler alman kale oynuyor, kazanan takım kolbastı yapıyor falan. neyse alır getirir latin amerikalıları özkan sümer. gazetelere bakarız, evet 3 brezilyalı 1 perulu gelmiştir ama gazetelerde 27 tane isim vardır. tabi kültür öyle adamlarda, bi tanesinde en aşağı 8 tane isim var, hatta birinin ismini bi nefeste baştan sona söyleyemeden takımdan ayrılıp gittiydi, ben eduardo diye hatırlıyorum kendisini ama kemalettin diyen arkadaşlara da rastladım yalan yok.

    da silva ile birlikte ismini duyuran marco aurelio, geldikleri sezonun 3. haftasında bi bursaspor maçı oynamışlardı trabzon'da ki orada coştulardı asıl. da silva 2, aurelio 1 gol atmıştı. hatta sezona iyi başlayan hami mandıralı, mükemmel de bir serbest vuruş golü attığı o bursa maçında kolu da kırmış, kariyerini orada bitirimişti. neyse o başka konu. bu ikili trabzonspor'un kabus gibi sezonunda attığı gollerle takımın tek tük puan kazandığı maçların kahramanı oldular. tabi zafer demiray da çok atardı o günler.

    şimdi üstünden bir süre zaman geçti, tam kestiremiyorum ama bi sezon daha kalmıştı galiba takımda da silva. sonra işte ayrıldı bizden, elazığspor'a gitti, attı mattı, bi şeyler yaptı, gitti. ama sokakta görsen bu mu la topçu derdin, öyle bi abimdi bu. zaten puma'nın dandirik formaları da üstünde emanet gibi dururdu. takımda çok kalmayacağı sanki oradan verilmiş bi işaret sonucu belli gibiydi.
5 entry daha