şükela:  tümü | bugün
24 entry daha
 • sadece 2,5 ay icerisinde, aniden baslayarak, basladigi gibi de bitirerek islemistir cinayetlerini. berbat pis evler, fakirlik,issizlik ve fuhus, whitechapeli whitechapel yapan etkenlerdi. kurbanlarini bu dogu londra mahallesinden secmistir jack.
  ilk öldürdügü fahise, "polly" lakapli mary ann nicholls, 31 agustos 1888de iki hamal tarafindan ölü olarak bulundu. hem bogazi kesilmisti, hem de karin bölgesi delik desikti.
  ikinci kurbaninda siddet ölcüsünü arttirmis, kurbanini öldürdükten sonra -veya önce?- ana rahmini alip gitmistir.
  bir anda sok etkisi yaratmistir viktoriya dönemi londrasinda bu cinayetler. halk toplanip nöbetler tutmaya falan baslamistir. bu arada komsusuna gicik olanlar, sahte ihbarlar göndermeyi ihmal etmemislerdir.
  cinayetler de sürmektedir. psikopatimiz, potburi yapmaya baslamistir, böbrek vb. sakatatlari da hatira olsun diye beraberinde götürmektedir.
  bir haber ajansina mektup jack the ripper imzali mektup gelir. isleyecegi bir cinayeti haber vermektedir. sonradan filmlerde gördügümüz seri katil tiplemelerinde cokca kullanilmistir bu davranis.
  iki hafta sonra ayni ajansa yarim bir böbrek gelir, diger yarisini yedigini yazmaktadir jack.
  son cinayet 9 kasimda gerceklesir, ve jack aniden ortadan kaybolur. kim oldugu, seriyi neden bitirdigi hala tartisilmaktadir. seri katiller asla uslanip kendiliginden bitirmez cinayetlerini, ya yakalanmalari, ya da ölmeleri gerekir. yoksa -belli araliklar verseler de- devam edeceklerdir. öldügü icin ya da göc edip baska yerlerde devam ettigi icin serinin "bittigini" tahmin ediyor uzmanlar.
75 entry daha