şükela:  tümü | bugün
 • 1981 yilinda berlin' de kurulmus, dünyada ki en büyük ve en etkili hacker klüplerinden birisidir. adini dünyaya, microsoft' un quicken veritabanini hackleyerek ve deutsche post' un para transferleri icin kullandigi (günümüzde kullanilmiyor) network olan bildschirmtext' ten klübün hesabina yaptigi 134.000 dm lik para transferiyle duyurmustur. para ertesi gün basin önünde iade edilmis ve sistemin zayifligini gösterme amaclarina ulasmislardir. klübün almanya' da ve diger avrupa ülkelerinde 4000' in üzerinde üyesi vardir.

  her sene düzenli olarak yaklasik 4500 - 5000 kisinin katildigi, avrupanin en büyük hacker toplantisi olan chaos communication congress' i organize ederler.. ayrica her 4 yilda birde bir outdoor etkinligi olan chaos communication camp düzenlenir..

  klüp üyeleri en son 2008 yilinda alman icisleri bakaninin parmak izini ele gecirip, cikardiklari dergi datenschleuder' la birlikte okurlara parmak izinin film baskisini dagitmisti.

  klüp 2001 yilinda 20, yasini kutlamak amaciyla da berlin' de hause des lehrers' de cok güzel bir isik enstalasyonu gösterisi düzenledi.

  link : www.ccc.de

  ayrica ; www.blinkenlights.net

  (bkz: datenschleuder)
  (bkz: chaos communication congress)
  (bkz: chaos communication camp)
  (bkz: hause des lehrers)
  (bkz: quicken)
  (bkz: bildschirmtext)
  (bkz: blinkenlights)
5 entry daha