şükela:  tümü | bugün
162 entry daha
  • bilgisayarın icadından bu yana, müzik dinlerken beni masanın başından kaldırıp yatağıma yatıran, uykuya dalarken kulağıma ninni söyleyen tek grup.

    sözlük okurken, yazarken, çizim yaparken, modelle uğraşırken, msnde daralırken, nba skorlarına bakarken, youtube'da en yalvartan beş gol gibi videoları izlerken, yemek yerken, traş olurken hatta banyo yaparken müzik hiç susmaz, arka planda devam eder. ama dün rajaz'ı dinledim. ve şarkıyı dinlerken, başka bir şey yapmak manasız geldi. diğer şarkılarını sıraya koyup, yatağımın üzerine uzandım. gözlerimi kapattım. kanımda alkol yoktu, ama şarkı çarptı. çok sarhoş olduğum zamanlar yaptığım gibi yatağımın üzerine uzanıp, dünyanın benden bağımsız dönmesini hissettim. sonra diğer parçalar da girdi, yatak yüzeyinden 15 cm yüksekte yavaşça uyku diyarına yürüdüm. uzun zamandır uyandığım en güzel sabaha uyandım.

    içip de dinlemek nasıl olur sadece onu merak ediyorum. nasıl bir haz yaşayacağım, tahayyül bile edemiyorum.

    intihar etmeyi düşünenlere tavsiye, rajaz'ı dinlemeden ölmeyin. şarkıyı dinledikten sonra, zaten ölü olduğumuzu anlayacaksınız. intihar, ölüler diyarından gerçek hayata dönüş çabasıdır desem, bundan yeni bir öykü çıkar mı? işte camel, böyle düşünceleri işliyor ruha. sarsmadan, ninni gibi.
550 entry daha