şükela:  tümü | bugün
15 entry daha
  • sanıldığının aksine o kadar da olmazsa olmaz bir fizyolojik ihitiyaç değildir. sözüm ona "günde şu kadar litre su içmelisiniz" geyiklerine hiç girmiyorum.

    önce kendimden örnek vereyim: zerre sevmem ben su içmeyi. çok susamışsam meyve suyu içerim, süt içerim en olmadı soda içerim. bunca yıldır da bir zararını görmüş değilim.

    inadırıcı gelmedi mi? seni ben birkaç yıl sonra göreyim mi diyorsunuz?

    tamam, şimdi size çok da somut bir örnek veremeyeceğim ancak ntv bir aralar yeşil belgesel kuşağı yayınlıyordu(hoş hala yayınlayıp yayınlamadıklarını bilmiyorum). şu an net olarak hatırlamıyorum ancak sanırım iki kız kardeş denek olarak kullanılmış ve birkaç haftalık bir deneye tabii tutulmuşlardı. biri, günlük ortalama(1.5 veya 2 litre olabilir) bir miktar da su içerken diğerine deney süresince hiç su verilmemişti. sonuç mu? ikisi de gayet sağlıklı. yani su içmeyen kız ile içen kıza deneyden önce ve sonra yapılan testler arasında hiçbir fark yok. bu durum ise "biz zaten günlük beslenmemiz esnasında yiyeceklerden ihtiyacımız olan suyu karşılıyoruz"* şeklinde açıklanmıştı.

    bu açıklama üzerine ben de bir artistlik bir artistlik sormayın. her neyse. elbette ki su içmeyin demiyorum hiç kimseye ancak, yok efendim günlük şu kadar su içmeliyiz, vücudumuzun buna ihtiyacı var, şudur, budur geyiklerine aldırmayın. canınız ne zaman, ne kadar içmek istiyorsa o kadar için. bana da bakmayın ben manyağım.
56 entry daha